Školení YINTRO

Školení YINTRO
2. 12. 2016
Dušan Brodský

Ve dnech 24. – 27. 11. 2016 se pracovnice ICM České Budějovice zúčastnila Školení pro začínající pracovníky ICM – YINTRO, které se konalo v prostorách NICM v Praze. Školení je akreditováno mezinárodní organizací ERYICA, která zastřešuje informační centra pro mládež v Evropě.

Školení vedly zkušené lektorky Mgr. Julie Menšík Čákiová a MgA. Lenka Odvárková, které během čtyř dnů dokázaly všechny zúčastněné uvést do problematiky práce v ICM, pracovaly na rozvoji jejich základních dovedností a znalostí nezbytných pro práci v oblasti informačních a poradenských služeb. Začínající pracovníky seznámily s historií informačních služeb pro mládež a jejich strukturou v České republice i Evropě. Teoretické informace doplňovaly praktickými návody, které novým pracovníkům ulehčí vstup do světa informací a práce s nimi. Důraz byl kladen na komunikaci s cílovou skupinou a vhodné způsoby propagace jednotlivých ICM. Mgr. Šárka Kušková, vedoucí NICM, účastníky podrobně seznámila s podmínkami udělování certifikací MŠMT.

Pracovnice se školení zúčastnila s cílem zajistit kvalitu poskytování služeb. Absolvováním školení plní ICM České Budějovice podmínky udělené certifikace.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality