Setkání s vyslancem indiánského kmene Arhuaco

Setkání s vyslancem indiánského kmene Arhuaco
14. 5. 2019
Dušan Brodský

Výjimečné osobní setkání s Calixtem Suerezem – vyslancem indiánských kmenů z kolumbijské Sierra Nevady, potomků pradávné civilizace Tayrona, se koná v úterý 21. května 2019 od 17:30 hodin v Barokním sále hlavní budovy Jihočeského muzea v 1. patře (Dukelská 1, České Budějovice).


CALIXTO SUAREZ se narodil vysoko v horách, v místech, kde stále ještě žijí pouze domorodí lidé. Calixto mnoho let jezdí po celém světě a předává poselství jeho prastaré kultury, od moudrých z jeho kmene a zároveň poznává a studuje „moderní“ svět, různé kultury a tradice. Spolupracuje také s tzv. mamos ze sousedních kmenů Kogi i Wiva. Přichází k nám z civilizace, kde lidé ještě nezapomněli, kdo jsou a co je jejich posláním a funkcí na tomto světě. Jsou hluboce propojeni s přírodou a cítí ji. Svojí každodenní činností a tzv. „pagamentos“ – uctívání matky Země a jejích darů, pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii na této planetě i v univerzu.

Více o kmeni Arhuaco: https://www.jaguarpeople.org/arhuaco/

Vstupenky na akci lze zakoupit zde: https://www.inviton.cz/e-9889/setkani-s-vyslancem-indianskych-kmenu-arhuaco-a-kogi-v-ceskych-budejovicich (cena: 290 Kč)

Organizátor akce: Nadační fond Jaguar People (www.jaguarpeople.org).

Více informací najdete i zde: http://www.muzeumcb.cz/program/doprovodne-akce/setkani-s-calixtem-suarezem-vyslanec-indianskeho-kmene-arhuaco.html

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality