Setkání regionálních partnerů evropské informační sítě EURODESK

Setkání regionálních partnerů evropské informační sítě EURODESK
18. 9. 2014
admin

Informační centrum pro mládež České Budějovice se dne 16.9.2014 stalo hostitelem setkání regionálních partnerů evropské informační sítě EURODESK.

Tématem tohoto setkání byla Interkulturní komunikace.

Důležitost a přesah nás inspiroval k otevření setkání i členským spolkům RADAMBUKu a dalším spolupracujícím organizacím.

V první části setkání Mgr. Liška přiblížil a osvětlil základní pojmy komunikace. Přidal některé poznatky a zkušenosti ze své klinické praxe v Diagnostickém ústavu.

Praktickými příklady a osobními zkušenostmi z Interkulturní komunikace přispěly pracovnice z Centra na podporu integrace cizinců pro Jihočeský kraj. Mgr. Šimková velmi poutavě informovala o aktuální situaci v politice imigrantů.

Bc. Tereza Krbcová z Domu zahraničních služeb představila současné aktivity EURODESKu a předložila možnosti spolupráce v EU.

Na závěr Bc. Dušan Brodský pohovořil o možnostech Interkulturní výchovy v práci s dětmi a mládeží. Informoval o nabídce Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která se v oborech Vychovatel a Sociální a charitativní práce věnuje právě interkulturní a multikulturní výchově.

Setkání se zúčastnilo 15 účastníků.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality