Na Semenec za řemesly

13. 4. 2018
Dušan Brodský

Máte-li chuť spojit pobyt v krásném přírodním prostředí s kulturou, můžete vyrazit 1. května do Týna nad Vltavou. V Přírodovědném muzeu Semenec na vás čeká pestrý májový program tance, hudby a divadla, dále řemeslný jarmark s řadou tvůrčích dílen, například kosmetický workshop, čokolínová dílna, tetování hennou, pletení copánků či kamenická dílna. Pro děti budou připraveny tvořivé aktivity jako drátování, výroba vlastních dřevěných hraček a jako zlatý hřeb soutěž v čapím kroku o hlavní cenu. Nebude chybět ani tombola, starobylý kolotoč a střelnice!

Letošní hudební program je složen ze samých velkých osobností. Ve 13 hodin vystoupí skupina Ventus Jana Venase, který je znám svou spoluprací s Ritchiem Blackmorem (Deep Purple, Rainbow, Blackmore´s Night). Od 15 hodin se můžeme těšit na sólový koncert Jardy Svobody, leadera kapely Traband, při kterém zazní na harmonium nejen písně z jeho desky Solo. Deska získala nominaci na Anděla 2016 v kategorii Alternativní hudba. V 16 hodin nastoupí Zvěřinec – dětský projekt vokální skupiny Yellow Sisters. Určitě znáte jejich klip Máme doma strašná zvířata, a jestli ne, podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=F-ZVMKCBcZg. Tahle hudba nenechá nikoho chladným! Den zakončíme s Andělem za folk ověnčenou Epydemyí, která se jistě vytasí s nějakými novými songy.

Akce se koná v prostorách a na podporu Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou od 10 hodin. Během akce budete mít možnost si část muzea adoptovat a takové štěstí nemá každý! Více se dozvíte ve stánku Adoptuj si strom.

Také letos organizátoři pokračují ve snaze uspořádat akci bez hromad plastového odpadu, jedná se o 2. týnský bezplastový happening. Nechcete zbytečně připlácet za ekologické kelímky? Vezměte si s sebou z domova svůj hrneček či korbel! Nebudou ani plastové sáčky, nezapomeňte doma síťovky a plátěné tašky na své nákupy!

Další informace o akcích Přírodovědného muzea Semenec naleznete na webových stránkách www.muzeumsemenec.cz nebo fb stránce Přírodovědné muzeum Semenec, kontaktní telefon: 604 626 894.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality