Rozhodujte se v nadcházejících volbách informovaně

Rozhodujte se v nadcházejících volbách informovaně

Naše organizace vedou děti a mladé lidi mimo jiné i k zájmu o věci veřejné, k službě druhým i k podílu na rozhodování celku. Nejmenší zájem o parlamentní volby je podle průzkumu agentury Median mezi nejmladšími voliči. Ve věkové kategorii 18 až 29 let se jich v říjnu chystá NEvolit celých 41 %! Snažíme se proto motivovat a mobilizovat mladé voliče. Aktivně hledáme kvalitně, poutavě zpracované informace.

Volby pro mladé

To je rozcestník pro mladé voliče, který připravila organizace Youth, Speak Up! (YSU). Tento rozcestník je určen mladým lidem ve věku od 18–30 let. Uživatel na něm nalezne několik zajímavých věcí:

  • Na webu je přehled témat mladých Čechů – vychází z průzkumu Behavio pro YSU na kterém pracovali například: Hana Fořtová, zakladatelka Frusack, Jan Lukačevič, vědec AV ČR, kosmický fyzik, Kateřina Vacková, lékařka, zakladatelka Loono a další.
  • Přehled, jak témata strany naplňovaly – vlastní analýza YSU ve spolupráci s týmem analytiků.
  • Volební kalkulačku pro mladé
  • Přehled mladých kandidátů – do 30 let, nejvýše postavení. Na mladé kandidáty upozorňujeme zejména kvůli tomu, že je letos na kandidátkách rekordně málo kandidátů do 30 let.
  • Sérii tipů – jak, kdy, kam volit.

Volební průvodce

Je datový web Rekonstrukce státu, který prostřednictvím známek vyhodnocuje, co politické strany udělaly a co slibují udělat (volební programy). Kromě toho nabízí experty formulovaná opatření zaměřená zejména na podporu odpovědného a transparentního vládnutí, ke kterým se mohli přihlásit všichni kandidáti do Poslanecké sněmovny. „Volební průvodce je vyvrcholením naší čtyřleté práce s politiky. Cílem přitom není voličům říct, koho mají volit, ale vést je k informovanému rozhodování,” říká vedoucí Rekonstrukce státu Josef Karlický.

Kdopak to tu vládne

Vedle Volebního průvodce spustila Rekonstrukce státu i zábavný kvíz, který představuje tváře současných poslanců a poslankyň. Znáte naše poslankyně a poslance? Poznáte jich aspoň deset?

Napsal: Marek Krajči– ČRDM

https://crdm.cz/clanky/aktuality/rozhodujte-se-v-nadchazejicich-volbach-informovane/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality