Prožij podzimní víkendy trochu jinak

29. 8. 2017
Dušan Brodský

Hola, hola škola volá…! Ale ty už se těšíš opět na víkendy?! Vytěž z nich co nejvíc!

Chceš zažít něco úplně nového, poznat inspirativní lidi, dát si do životopisu něco, co tě přiblíží ke kariéře tvých snů? Zajímá tě buddhismus, ekologie nebo historické památky po zavíračce…? Zkus Víkendovku!

Dá se popsat několika slovy – cestování po Čechách, noví lidé, zajímavé zážitky a manuální práce, co má smysl. Na víkend se vypravíš do neziskové organizace, která potřebuje pomoct, a na oplátku se naučíš něco zajímavého na workshopu, poznáš kousek Čech na výletě nebo si s novými přáteli opečeš buřta u táboráku. Při tom se seznámíš se zákulisím neziskovek všeho druhu (od hradů, ekocenter, farem, přes nízkoprahová zařízení až po komunitní domy). Víkendovka trvá od pátečního do nedělního večera a setkat se na ní můžeš s mezinárodní skupinou okolo12 dobrovolníků.

Lákají tě netradiční zážitky a navíc chceš využít svůj čas smysluplně? Vydej se na jednu z podzimních Víkendovek v českých neziskovkách, nebo se zapoj na jeden den v Praze.

9. záříKomunitní zahrada Kuchyňka v Praze – Chceš si vyzkoušet dobrovolnictví jenom na chvíli? Poznat nové lidi? Nemáš čas celý víkend, ale chceš pomoci dobré věci? Zapoj se na jeden den a přitom ochutnej plody (práce) z unikátní komunitní zahrady v centru Prahy.

15. – 17. záříVydej se do SOS dětské vesničky v Brně – I když nejsi Leonardo nebo Michelangelo, vydej se s námi vymalovat byty v SOS dětské vesničce! Zapojíš se tak do práce významné světové organizace, která podporuje pěstounské rodiny v jejich tolik potřebné práci.

15. – 17. záříVezmi svoje rodiče do lesní školky v Ústí nad Labem – Lákalo by tě zapojit do dobrovolnictví i své rodiče? Ukaž, jak je tvoje generace skvělá a vezmi je do nově vznikající lesní mateřské školky.

22. – 24. záříZažij Buddhistickou kulturní společnost u Českých Budějovic – Pojeď do malé vesničky Vyhlídky, kde se nachází bývalé hospodářské stavení, přeměněné na centrum pro meditaci a studium buddhismu Diamantové cesty. Najdi s námi kousek klidu v uspěchaném světě, pracuj rukama a přitom si vyzkoušej, jak ti oooommm pomůže k vnitřní spokojenosti.

6. – 8. říjnaNa Šternberský dvůr na Plzeňsku – Šternberský dvůr je domovem Černých baronů a místo, kde můžeš pomoct připravit slavnostní pochod. Vždycky tě zajímalo, jaké je to na šlechtickém dvoře po zavíračce! Tak to pojď zjistit!

20. – 22. říjnaZapoj se v ekocentru Švýcárna v Moravském krase – Pomoz dokončit dřevěnou stavbu lesního baru, prozkoumej místní jeskyně. Přitom můžeš zkusit improvizované divadlo, akrojógu nebo seberozvojové hry.

3. – 5. listopaduZažij poutní vesnici Neratov na česko-polských hranicích – Pojeď do Neratova a poznej zákulisí největšího sociálního podniku v ČR! Dozvíš se o životě v bývalé poutní vesnici, která byla ve veliké míře ovlivněna druhou světovou válkou, socialistickou érou i současností.

Na dobrovolnické Víkendovky na pomoc českým neziskovkám se může on-line jednoduše přihlásit každý zájemce starší 15 let a nízký poplatek za akci navíc pokrývá dopravu na místo akce, ubytování a stravu.

Na setkání se těší, Tamjdem tým

Za Tamjdem, o.p.s. Tereza Hacová – koordinátorka Víkendovek

Jsme nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. Organizujeme různé dobrovolnické projekty a dáváme všem příležitost poznat zajímavé neziskovky v ČR a ve světě a na chvíli se vlastní fyzickou výpomocí zapojit do jejich úžasné práce. V České republice organizujeme tzv. Víkendovky – víkendové výjezdy na pomoc neziskovkám a workcampy – až dvoutýdenní projekty, oboje pro mezinárodní skupinu dobrovolníků. Do zahraničí na workcampy vysíláme ty, kterým je doma těsno. Dobrovolnictví s námi navíc není jenom o práci, ale přináší cenné životní zkušenosti, nové dovednosti i nové přátele.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality