Projekt “Junior hop”

Projekt “Junior hop”
18. 8. 2015
Katka Babická

Hodina H z Pelhřimova se zapojila do mezinárodního projektu na podporu sportovních aktivit a aktivního trávení volného času mládeže. Projekt s názvem “Junior hop” bude probíhat během celého roku a přinese mnoho zajímavých akcí.

Projekt Junior Hop se zrodil díky společnému zájmu o sport a aktivní přístup mezi skupinou partnerských organizací, které se chtěli pustit do evropského problému dětské obezity prostřednictvím propagace dobrovolných sportovních aktivit, zvýšení povědomí o důležitosti fyzické aktivity zlepšující zdraví a zapojení se do takových aktivit. Koordinátorem projektu je rumunská organizace Junior Sport a zahraničními partnery jsou Hodina H za Českou republiku a dále organizace z Řecka, Bulharska a Turecka.

Během realizace se předpokládá zapojení více než 200 členů sportovních organizací, 2500 dětí a 50 pracovníků s mládeží v oblasti mládežnického sportu či sportovních aktivit ze zapojených zemí. Po intenzivní informační kampani ve všech 5 zemích o přínosech sportu mezi dětmi a mládeží a semináři o výměně dobrých zkušeností mezi pracovníky s mládeží na poli mládežnického sportu týkajících se inovativních metod výuky hrou, bude v Rumunsku organizována hra skákání panáku s největším počtem hráčů ve stejnou dobu jako světový počin během Evropského týdne sportu. Akce s názvem „Junior hop“ bude registrována v Guinessově knize rekordů s nadpisem nejvíce osob skákajících panáka simultánně. I výstupy projektu budou bohaté – krátký film, průvodce, sbírka příkladů dobré praxe.

Hodina H v rámci projektu připraví akce během Evropského týdne sportu připadajícím na září, informační kampaň, videa, soutěže, hry a další zajímavé akce, o kterých Vás bude postupně informovat.

Více informací o projektu najdete na www.juniorhop.eu a o Hodině H na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské 111 v Pelhřimově.

 

 

 

 

 

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality