Projekt Hudební mládeže – Face2Art

Projekt Hudební mládeže - Face2Art
8. 7. 2014
admin

Co je Face2Art?

Face2Art je virtuální galerie pro mladé tvůrce ve věku od 14 do 23 let. Tento nový projekt Hudební mládeže ČR nese podtitul NOVÉ TVÁŘE V UMĚNÍ.

Face2Art dává příležitost začínajícím tvůrcům ukázat své práce před publikem a získat nové umělecké zkušenosti. V neposlední řadě projekt nabízí těmto mladým lidem možnost setkání s jejich vrstevníky podobných zájmů. Součástí projektu jsou také workshopy, setkání s odborníky a patrony uměleckých kategorií.

 

Umělecké kategorie

Projekt Face2Art má těchto 7 uměleckých kategorií: Hudební skladba, Píseň, Fotografie, Film, Báseň, Povídka a Choreografie. Dále je soutěž rozdělena do dvou skupin podle věku tvůrců – od 14 do 18 let a od 19 do 23 let.

Každá kategorie má svého patrona – respektovanou tvůrčí osobnost, která ze soutěžních děl vybere ta nejzdařilejší:
Hudební skladba – Vlastislav Matoušek, Píseň – Hana Robinson, Fotografie – Robert Vano, Film – Olga Sommerová, Báseň – Jiří Žáček, Povídka – Daniela Fischerová, Choreografie – Nataša Novotná.

 

Soutěž

Webové stránky projektu jsou virtuální galerií, kde se prezentují soutěžní práce a zároveň probíhá divácká soutěž. Třetí ročník projektu Face2Art doběhne do cílové rovinky 14. listopadu letošního roku, 29. prosince 2014 se v Praze uskuteční slavnostní předání cen autorům vítězných prací. Oceněné práce budou prezentovány na koncertech, autorských čteních a multimediálních výstavách.

Obrať svou tvář k umění!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality