Projekt 72 hodin

17. 10. 2016
Dušan Brodský

Informační centrum pro mládež České Budějovice se zapojilo do 5. ročníku celorepublikového dobrovolnického projektu 72 hodin. Od 13. do 16. října 2016 (v průběhu 72 hodin) probíhaly po celé republice dobrovolnické aktivity, které pomohly potřebným, přírodě nebo prostředí, ve kterém žijeme. Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje spojila síly s pracovníky ICM ČB a dalšími dobrovolníky při realizaci akcí S Čápem za indiány a Uklidíme Branišovský les.

S Čápem za indiány

Ve čtvrtek jsme připravili indiánské odpoledne pro děti a mládež ze Střediska výchovné péče České Budějovice, Dětského domova se školou a Dětského diagnostického ústavu v Homolích. Děti se procházením jednotlivých stanovišť měnily v indiány – výroba čelenek, korálkových náramků, indiánských odznaků, malování na obličej. Po proměně se věnovaly lovu – poznávání stop zvěře, výroba tomahawků, rybolov, střílení z luku a pušky. Zatímco se náčelníci věnovali výrobě totemu, indiáni se zabydleli v teepee. Po splnění všech úkolů se účastníci mohli těšit na odměny a drobné občerstvení.

Uklidíme Branišovský les

Během pátečního odpoledne se v Branišovském lese na okraji Českých Budějovic sešli dobrovolníci s chutí pomáhat přírodě. S odpadkovými pytli jsme se vydali vstříc lesnímu porostu a odpadu, který zde neukáznění návštěvníci zanechali. Akce probíhala od 15,30 do 18 hodin. Odvoz odpadu zajistilo Statutární město České Budějovice. Všichni zúčastnění si odnášeli dobrý pocit z pomoci přírodě a drobné dárečky. Za podporu akce děkujeme Statutárnímu městu České Budějovice a společnosti E.ON Česká republika, s.r.o.

Projektů v rámci 72 hodin se zúčastnilo několik dobrovolníků, kterým motto „Pomáhám, protože chci…“, nebylo cizí.

Děkujeme!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality