Letošní ročník projektu 72 hodin

Letošní ročník projektu 72 hodin
2. 9. 2015
Katka Babická

72h_2015_letakA4_info_final1

Letošní ročník projektu 72 hodin se nezadržitelně blíží. V loňském roce se do projektu  zapojilo přes 21.000 dobrovolníků v 440 projektech.

V tuto chvíli je již spuštěna registrace projektů na stránkách 72hodin.cz. Kdokoliv může přihlásit svůj nápad a připojit se tak k celostátnímu projektu. Koordinátor projektu získá opět tričko – letos ve třech variantách a navíc i v dámském střihu, všichni zúčastnění si pak budou moci projektové tričko zakoupit za symbolických 30 Kč. Délka aktivit není důležitá, některé projekty trvají jen několik hodin, jiné i několik dnů. Důležité je pouze to, aby vše proběhlo v termínu 8. – 11. října 2015. Oficiální start projektu bude ve čtvrtek 8. října ve 12.00.

Letošní motto zní: „Zasaď strom (třeba) se starostou…“ a tak se letos budou především sázet stromy. A proč sázet strom právě se starostou? Cílem projektu je také podpořit vztahy s radnicí v místech, kde fungují oddíly, skupiny, další dětské organizace i školy. Věříme, že posílení vztahů s radnicí je prvním krokem ke spokojenému fungování. No a uznejte sami, když budete kopat jámu pro strom s panem starostou… nebude to prima? Kde není starosta, může pomoc sportovec, policista, youtuber, herec, novinář, babička, zkrátka kdokoliv, kdo bude mít chuť.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte…

Bližší informace o letošním ročníku naleznete zde, nebo na Facebooku.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality