Program Jihočeského muzea – prosinec

4. 12. 2017
Kamila Matějková

Dobrý den,

v příloze si Vám dovoluji zaslat pozvánky na výstavy a akce Jihočeského muzea v Českých Budějovicích na měsíc prosinec. Za zmínku jistě stojí letošní vánoční výstavy Betlémy Zdeňka Manna a Historické perličkové ozdoby ze sbírky Aleny Gondekové. V rámci těchto výstav se chystá bohatý doprovodný program: například ukázky lidových řemesel, vánoční workshopy, divadla, koncerty či tradiční koledování na schodech muzea s Jihočeským souborem písní a tanců Úsvit.

REKORDNÍ PAPÍROVÝ BETLÉM

Součástí letošní vánoční výstavy v Jihočeském muzeu je dále pokus o stavbu rekordního papírového betlému vytvořeného samotnými návštěvníky. Tento pokus je oficiálně zaregistrován u Agentury Dobrý den Pelhřimov. Zahrajte si s námi na betlemáře a přineste si vlastní figurku do muzejního betléma! Můžete si nakreslit a vystřihnout postavičku, která bude zobrazovat buď Vás, nebo někoho z Vaší rodiny, dokonce i Vašeho oblíbeného domácího mazlíčka. Fantazii se meze nekladou! Pokud si nepřinesete vlastní figurku, nevadí. Materiál k vytvoření a pokyny dostanete i přímo ve výstavním sále. Základ betléma je připraven a určitě vám bude povědomý, protože stáj se Svatou rodinou stojí v sousedství důvěrně známých staveb, jako je Černá věž, českobudějovická radnice nebo Jihočeské muzeum. Jak mají figurky vypadat? Na výrobu použijte pevnou čtvrtku. Dospělé postavičky by měly být vysoké 15 cm, děti a zvířátka poloviční. Nezapomeňte na dárek pro Ježíška. Figurky vybarvěte svou oblíbenou technikou a pečlivě vystřihněte. Místo kresleného obličeje můžete nalepit i malou fotografii. Aby byl rekord uznán, nezapomeňte svou postavičku na zadní straně podepsat a uvést místo, kde žijete (například: Andulka Šikovná, České Budějovice). Pracovníci Jihočeského muzea vám pomohou Vaši figurku umístit do betléma, kde zůstane až do konce vánoční výstavy. Materiál na upevnění bude k dispozici v sále. Staňte se součástí vánočního rekordu i Vy a zapišme se společně do knihy rekordů!  

VÁNOCE V JIHOČESKÉM MUZEU. Kompletní informace naleznete na našich webových stránkách: http://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/vanoce-v-jihoceskem-muzeu.html

Srdečně zdraví

Mgr. Tomáš Svoboda

vedoucí programového a propagačního oddělení

Dukelská 1, České Budějovice, 370 51

Tel.: 391 001 519        775 543 575

E-mail: marketing@muzeumcb.cz

www.muzeumcb.cz

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality