Přihlašování projektů do Cen SDGs 2019

Přihlašování projektů do Cen SDGs 2019

Česko již třetím rokem pokračuje v udílení ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN, které je inspirací pro celý svět. Hlásit projekty, které přispívají nejen k lepšímu Česku, je možné od 1. do 31. března 2019.

Třetí ročník Cen SDGs vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem pro místní rozvoj, Ministerstvem zahraničních věcí a Ministerstvem životního prostředí.

Ceny SDGs 2019 opět ocení konkrétní projekty, strategie a aktivity, které podnikají organizace či jednotlivci, a přispívají tak k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs).

Ceny SDGs motivují hráče z řad byznysu, neziskových organizací, institucí veřejné správy i široké veřejnosti k začlenění udržitelnosti do každodenního života.Nominovat projekt, produkt nebo službu, které napomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje, je možné do 31. března 2019 na webových stránkách www.globalnicile.cz, a to v kategoriích: ByznysVeřejná sféraMladý leader a Reporting.

Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a také cena České rozvojové agentury. Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Do Cen SDGs se zapojí také široká veřejnost, která bude mít možnost od 29. dubna do 19. května 2019 vybrat prostřednictvím online hlasování nejlepší projekty v kategoriích Byznys a Veřejná sféra. Ceny SDGs 2019 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 30. května 2019.

Pravidla Cen SDGs 2019 naleznete ZDE.

zdroj: www.mzp.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality