Pozvánka na přednášky – 1. světová válka

12. 1. 2018
Dušan Brodský

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích zve širokou veřejnost na dvě přednášky týkající se tematiky první světové války.

V sobotu 20. ledna od 14:00 hodin se uskuteční přednáška Mgr. Jana Zámečníka z Vojenského historického archivu Praha (http://www.vuapraha.cz/archiv-historicky), který návštěvníkům přiblíží vyhledávání padlých vojáků z období první světové války v archivech, možnosti bádání, nakládání s informacemi aj. Přednáška je spojena s besedou. Vstupné: 20 Kč základní / 10 Kč snížené.

V úterý 30. ledna od 17:00 hodin bude přednášet Jan Ciglbauer ze spolku Jednadevadesátníci (http://www.ir91.cz/). Vojáci budějovického 91. pěšího pluku bojovali na sočské frontě po celou dobu její existence již od května 1915. V místě nasazení patřili mezi nejvýkonnější jednotky rakousko-uherské armády. Vybojovali si zde tisíce vyznamenání, ale zaplatili za ně krvavou daň v pohoří Krnu a na Krasu u Monfalcone… Vstupné: základní 20 Kč / snížené 10 Kč.

Obě akce se konají v přednáškovém sále Jihočeského muzea v přízemí (Dukelská 1, 370 51, České Budějovice). V současné době probíhá prohlídka muzejních expozic „První světová válka – léta zkázy a bolesti“ a „Vzpomínky na sočskou frontu“.

Foto: Alamy a Jednadevadesátníci

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality