Poznámky z vyučování, přednášek a školení už si nezapisujte, ale zakreslujte!

3. 4. 2017
Kamila Matějková
Poznámky z vyučování, přednášek a školení už si nezapisujte, ale zakreslujte!

skečnouting

Nudí už vás nudné zaznamenávání definic do školního sešitu? Uspává vás monotónní přepisování přednášek? Jsou vaše poznámky z konferencí plné čmáranic? Hoďte staré sešity do koše, pořiďte si kvalitní blok a informace zkuste nakreslit!

skeč 1

Nakladatelství Jan Melvil vydalo krásnou publikaci Příručka skečnoutingu: Ilustrovaný průvodce tvorbou vizuálních poznámek, kterou pořídíte například v knihkupectví Neoluxor. Kniha vás naučí, jak si zaznamenat jakoukoliv informaci s pomocí kombinace slov, obrázků, symbolů a dalších zajímavých prvků. Najdete v ní i cvičení, která pomohou se „rozkreslit“ i těm největším „neumětelům“ 🙂 Nemusíte vůbec mít estetické cítění ani výtvarné nadání, skečnouting (anglicky scatchnoting) se může naučit s trochou tréninku opravdu každý. V knize najdete také spoustu ukázek skečnoutingu od různých autorů. I když příručku zřejmě přečtete za chvilku, nahlížet do ní budete jistě i mnohokrát po dočtení.

Autor (překladatel):  Mike Rohde (Jan P. Martínek)
Edice:  Žádná velká věda
Formát:  178 × 229 mm
Počet stránek:  224

323

Pokud vás zajímá, jak by se daly snadno zakreslit konkrétní symboly a obrázky, které byste mohli ve svém skečnoutingu využít, sledujte Youtube videa Petra Žáka. Autor vás názorně provede tvorbou každodenních předmětů, postav a symbolů v několika snadných krocích. Návody se mohou hodit i začínajícím tvůrcům komiksů…

 

Zdroj: http://www.nicm.cz/poznamky-z-vyucovani-prednasek-skoleni-uz-si-nezapisujte-ale

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality