Poradenství pro rodiče do konce března ZDARMA!

Poradenství pro rodiče do konce března ZDARMA!
13. 1. 2016
admin

V rámci projektu Stop diskriminaci na trhu práce probíhá v organizaci APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství osobní a telefonické sociálně-právní a psychologické poradenství pro stávající i budoucí rodiče.

Rodiče si často neuvědomují, jak rozpoznat pro ně diskriminující, respektive znevýhodňující, situace na trhu práce nebo ve vztahu se zaměstnavatelem, a tak často nevědí, jak v takových případech účinně reagovat.

  • Věděli jste např. že jste-li rodičem dítěte do 15-ti let, máte zákonem danou možnost práce na částečný úvazek? (Pokud tomu nebrání vážné provozní důvody.)
  • Věděli jste, že máte právo na přestávky na kojení během vaší práce a nemusíte si je nahrazovat? (Pokud dodržíte mimojiné časové podmínky vztahující se k věku dítěte.)
  • Věděli jste, že jste-li těhotná a pracujete v prostředí, které by vám mohlo být škodlivé, zaměstnavatel vás musí převést dočasně na jinou práci, která je pro vás vhodná a při které můžete dosáhnout stejného výdělku jako na své dosavadní práci? Pokud by byl výdělek menší, řeší se to prostřednictvím vyrovnávacího příspěvku.

Nejen na tyto otázky můžete dostat odpověď v naší poradně.

Mezi nejčastější volající patří ženy-matky, kterým končí rodičovská dovolená. Měly by se brzy vracet do práce, ale zjišťují, že zaměstnavatel s nimi už nadále nepočítá, nebo jim nechce vyjít vstříc např. ohledně jejich přání a možnosti pracovat jen na částečný úvazek, atp. Dalším častým tématem jsou dotazy ohledně výpočtů dávek, otázky ohledně ukončení pracovních smluv. V neposlední řadě jde ve větším počtu o dotazy kolem sporů o děti, výpočtů výživného, atp.

O telefonické sociálně-právní poradenství je poměrně velký zájem. Ukazuje se, že bohužel platí, že bližší povědomí o právech, povinnostech, nárocích pro rodiče, ať už budoucí či stávající, není příliš velké. Potvrzuje se, že dokud se nás daná problematika netýká, nemáme důvod ji řešit, blíže se jí zaobírat. Jsou však chvíle, kdy je dobré vědět, kde jsou určité limity, ale i příležitosti plynoucí z našich povinností a práv. Právě v té chvíli Vám může pomoci telefonické poradenství.

Raději věci řešíte ve větším klidu a osobně? Pak je tu pro Vás osobní poradenství. To je rovněž poskytováno v oblasti právních věcí, můžete si však objednat také konzultaci s psycholožkou – např. na téma obtíží kolem návratu do zaměstnání, přípravy na pracovní pohovor atp. Na osobní poradenství je zapotřebí se objednat předem, pro objednané je k dispozici vždy příslušná odbornice (psycholožka, právnička) a to v úterý od 15 do 18h.

Chcete-li využít zmíněných služeb, zavolejte každé úterý a čtvrtek od 13 do 15h na telefonní číslo 774 722 153. Chcete-li se přímo objednat na osobní právní či psychologické poradenství, napište na mailklara.hakova@aperio.cz, případně si domluvte osobní konzultaci na výše zmíněném telefonu.

ZAVOLEJTE, PŘIJĎTE, NIKDY NEMUSÍTE BÝT SE SVÝMI STAROSTMI SAMI.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

ZDROJ

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality