Pokořitelka Gibraltaru se letos vrhne do českých vln! Na podporu vozíčkáře poplave z Českých Budějovic až do Prahy.

Pokořitelka Gibraltaru se letos vrhne do českých vln! Na podporu vozíčkáře poplave z Českých Budějovic až do Prahy.
14. 7. 2015
Dušan Brodský

Loňské léto si mladá česká dálková plavkyně Lucie Leišová (20) splnila svůj sen, když jako čtvrtá Češka zdolala za velmi nepříznivých podmínek Gibraltarský průliv, kdy na moři strávila 6,5 hodiny a uplavala skoro 26 kilometrů. Letos má v plánu pokořit 180 km Vltavy, čímž chce pomoci vozíčkáři Radkovi Duchoňovi (42) získat finance na nákup handbiku.

Do obou výzev se Lucie pustila díky podpoře české pobočky Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Organizace pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím programu, ve kterém si volí vybrané aktivity a k nim si stanovují cíle. „Chtěla jsem se překonat, zjistit kde mám své limity a posunout je o kus dál a proto jsem se rozhodla přeplavat Gibraltarský průliv.  V cestě za mým snem mne podpořila nejen rodina a kamarádi, ale i Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. I když spousta lidí, včetně mě, pochybovali, zda to dokážu, kousla jsem se a zvládla to,“ svěřuje se Lucie.

Rodačka z Příbrami se rozhodla svůj talent věnovat na dobrou věc a proto rozjela svůj první charitativní projekt Vltava 2015. Do Vltavy se opět s Lucií pouští i Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, zaplave si nejen Národní kancelář, ale pozadu jistě nezůstanou ani účastníci DofE. „Pro svůj plán sháním podporu, protože si myslím, že je potřeba pomoci těm z nás, kteří neměli takové štěstí a přišli v životě o to nejcennější – zdraví,“ dodává plavkyně. Podpořit Radka a Luciin další sen můžete příspěvkem na Konto Bariéry: 777 777 222 / 0800 Variabilní Symbol 070707.

Lucie se rozhodla podpořit právě Radka, protože stejně jako ona má velmi blízký vztah ke sportu, ale v jeho případě zasáhla voda nešťastně a po skoku do vody ochrnul. „Obdivuji jeho energii a životní optimismus stejně tak jako neuvěřitelnou sílu s jakou se vyrovnal s ochrnutím a zvládl návrat do běžného života“  dodává Lucie.

Projekt Vltava 2015 se naplno rozjede ve dnech 23. července až 9. srpna, kdy Lucie poplave 180 km po řece Vltavě.Startuje z Českých Budějovic, 23. července zahájí plavbu v 10:00 od Sokolského Ostrova a na cestě do Prahy ji čeká každý den 10 km, připojit se k ní může každý sportovec i nesportovec. Způsoby a styly spoluplavby jsou libovolné. Povinná není ani výdrž celých 10 km. Lucie ocení snahu a velmi ráda bude i za příspěvky na handbike. Sbírka pro Radka bude probíhat po celou dobu plavby.

 

Mezinárodní cena vévody z EdinburghuMezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětové ocenění pro lidi ve věku od 14 do 24 let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Mladí lidé si stanovují cíle ve čtyřech oblastech – talent, sport, dobrovolnictví a expedice – a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Po celém světě se zapojily miliony studentů, v ČR se DofE účastní již téměř 1000 mladých lidí. Více na www.DofE.cz.

Více se o Lucii Leišové můžete dozvědět zde: http://lucieleisova.cz/rubriky/o-lucii.

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality