Podzimní víkendovka o globálním dobrovolnictví Setkání pro všechny, kteří uvažují o dobrovolnictví v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky.

Podzimní víkendovka o globálním dobrovolnictví Setkání pro všechny, kteří uvažují o dobrovolnictví v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky.
17. 10. 2019
Dušan Brodský

O víkendu 8. – 10. listopadu 2019 se v Nymburce uskuteční už třetí letošní předodjezdové setkání Cyklu globálního dobrovolnictví. Zveme všechny, kteří uvažují o dobrovolnickém projektu či stáži v některé ze zemí Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky, nebo prostě jen rádi přemýšlí o globálních souvislostech a dobrovolnictví. Společně budeme hledat odpovědi na tyto a mnohé další otázky:

  • Co je to mezinárodní dobrovolnictví a jak ho chápe INEX?
  • Jaké motivace mají lidé, kteří chtějí dobrovolničit v zemích globálního Jihu?
  • Je dobrovolnictví a cestování vždy prospěšné, nebo mohou i uškodit?
  • Jak mluvit o zahraniční zkušenosti a nešířit při tom zavádějící stereotypy?
  • Proč v INEXu používáme pojem globální Jih a ne rozvojový, nebo třetí svět?
  • Kam se poděl druhý svět?

Program se skládá z rozmanitých metod neformálního učení a kritického myšlení, jako jsou diskuze, skupinová práce, individuální zamyšlení, práce s články i videi, a nechybí ani krátké hry. Volné chvíle a večerní program je možné využít pro seznámení a výměnu zkušeností s ostatními dobrovolníky a také vedoucími workcampů, kteří se budou školit na stejném místě.

Přihlášku a podmínky najdeš zde. Prosíme o přihlášení do 21. října. S dotazy se můžeš obracet na Báru Nechanickou na vzdelavani@inexsda.cz.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality