Peníze a jejich moc

Peníze a jejich moc
17. 5. 2019
Dušan Brodský

16. 5. od 16,00 jsme ve spolupráci s krizovým centrem THEIA pro děti z Dětského diagnostického ústavu v Homolích připravili program Peníze a jejich moc. Cílem tohoto programu je posílení znalostí týkající se zodpovědného nakládání s penězi, zamyšlení se nad možnými problémy s financemi, posílení lidských hodnot a předcházení dluhových pastí u mladistvých.

Účastníce se nejprve snažili určit možné zdroje vzniku dluhů. Seznámili se s těmi nejčastějšími a byly jim poskytnuty rady, jak jim předcházet. Byla také probíraná, v současné době velmi diskutovaná, otázka dluhů za černou jízdu v městské hromadné dopravě. Dalšími tématy byly poplatky za komunální odpad nebo zdravotní pojištění.

Dále byla probírána otázka vytváření finančních rezerv na “ tzv. horší časy“ a jaké jsou možnosti šetření peněz. Byly vysvětleny možnosti vytváření finančního rozpočtu a určení si priorit, co je potřeba koupit hned a co později.

Děti se aktivně zúčastnily celého workshopu a doufáme, že si do svého budoucího života odnesly poznatky, které jim pomohou vyvarovat se finančním problémům.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality