Otestuj nový online kurz o etické komunikaci

Otestuj nový online kurz o etické komunikaci
17. 10. 2019
Dušan Brodský

Etická komunikace je velmi aktuální téma. Jak a proč definujeme rozvoj nebo krásu, co vytváří náš světonázor a jak moc jsou objektivní informace, které získáváme? Chceme o tom mluvit a přemýšlet. V době mediální jak jinak než skrze online kurz, který je potřeba otestovat reálnými uživateli.

Etická komunikace je termín, který se těší stále většímu zájmu. Přesto, jeho definice není jednoznačná. Také my, mezinárodní tým, který se podílí na tvorbě „E-ticku“ – online kurzu o etické komunikaci, vykročil z prostoru mezinárodního dobrovolnictví a vložil do kurzu témata, která jsou aktuální pro všechny pohybující se v prostoru sociálních médií a pod dohledem sofistikovaně zacílených reklam. Vložili jsme do obsahu to nejlepší, co jsme měli. A teď je řada na tobě, přispět a vypilovat tento nástroj pro budoucí uživatele.  

E-tick, to je…

 • online kurz v angličtině
 • určený primárně pro dobrovolníky vyjíždějící na projekty do zemí globálního Jihu, do zahraničí, pro cestovatele, rozvojové pracovníky, vzdělavatele pracující s médii, studenty, pro pisálky, fotografy, běžné lidi dnešní doby
 • cílí na zvýšení vizuální a literální gramotnosti a rozvoj kritického myšlení
 • je interaktivní a hravý, tvoří jej články, videa, obrázky, cvičení, kvízy, podcasty, reflektivní otázky a úkoly
 • je dělen do 4 hlavních bloků, každý blok obsahuje 2 části a každá část několik krátkých lekcí
 • navíc obsahuje Toolbox a orientační modul
 • po úspěšném proplutí úživatel získá certifikát

Testování

Tým lidí z 5 organizací z České republiky, Slovinska, Irska a Itálie pracuje na tomto kurzu již 8 měsíců. Snažili jsme se vychytat všechny „brouky“, ale jsme si vědomi našich profesních i osobnostních limitů a našich slepých míst. Proto zveme do závěrečné části produkce zástupce budoucích uživatelů, kteří se na obsah i technické řešení podívají svěžím pohledem a pomohou nám opravit všechny nedostatky. Aby se kurz stal dobrým průvodcem tématem a vedl uživatele k rozvoji kritického myšlení.

Průběh testování

Testování bude probíhat od začátku listopadu 2019. Každý týden se bude testovat jedna část, která zabere 2-3 hodiny poctivého procházení všemi lekcemi a materiály. Na konci každého týdne pošleme dotazník se zpětnou vazbou k dané části. Částí je celkem 8, plánujeme tedy 4 týdny v listopadu, 2 týdny v prosinci, poté vánoční pauzu a 2 týdny v lednu. Po skončení testování obdržíš certifikát dokládající nově nabyté znalosti a odvedenou práci. Můžeš zkusit o uznání nebo propojení v některém z tvých předmětů, které máš zapsané na zimní semestr.

Koho hledáme a co potřebujeme?

 • nemusíš mít žádnou znalost etické komunikace, hlavní je zájem a chuť se něco dozvědět, inspirovat se
 • můžeš být dobrovolník, campleader, školitel, učitel, novinář, bloger, cestovatel, aktivista, student…to vše i v ženském rodě
 • zkušenost z mezinárodního dobrovolnického projektu a z cesty do zemí globálního Jihu je výhodou, nikoliv podmínkou
 • je třeba ovládat angličtinu na min. B1, protože to je celé v mezinárodní až irské angličtině
 • věnovat tomu 3h týdně od listopadu do ledna – je žádoucí otestovat celý kurz, protože funguje jako celek

Máš zájem?

Stačí vyplnit krátký online formulář a pak už jen aktivně spolupracovat dle instrukcí, které pravidelně obdržíš na email.

Pokud máš jakýkoliv dotaz, napiš Kristýně Sosnovcové na glen@inexsda.cz.

P.S.: ještě zábavnější bude, když kurz absolvuješ s kamarádem či kamarádkou, spolužáky, kolegy 😉

zdroj: www.inexsda.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality