Nové tituly z nakladatelství Portál

Nové tituly z nakladatelství Portál
20. 3. 2017
Kamila Matějková

Nové tituly z nakladatelství Portál

V článku najdete novinky z produkce nakladatelství Portál.

Mead, George Herbert
Mysl, já a společnost
Překlad: Fafejta, Ondřej
Mysl, já a společnost je základní dílo G. H. Meada, jež je považováno za zakladatelskou práci symbolického interakcionismu. Mead je svébytnou postavou intelektuálních dějin, která za svého života v oblasti společenských věd nevydala žádnou knihu. Mysl, já a společnost byla sestavena Meadovými žáky po jeho smrti na základě záznamů autorových přednášek. Kniha, jež se stala jedním z významných děl v historii sociologie, sociální psychologie a filozofie, vychází v češtině poprvé a ve zkrácené podobě, s důrazem na autorovy psychologické teorie. Je důležitá pro pochopení vývoje jedince a jeho neoddělitelnost od společnosti, v níž vyrostl. Závěry, k nimž Mead dospěl, jsou dodnes aktuální a velmi dobře korespondují například s poznatky soudobých kognitivních neurověd. Doslov Roman Madzia.
George Herbert Mead (1863–1931) byl americkým filozofem, sociologem a psychologem, který působil na Chicagské univerzitě. Je považován za jednoho ze zakladatelů sociální psychologie i americké sociologické tradice. Jeho nejslavnější kniha Mysl, já a společnost vyšla v roce 1934.
brož., 248 s., 365 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také tituly Utrpení z nesmyslnosti života, Životní cyklus rozšířený a dokončený a Být sám sebou.


Vložila: bb, březen 2017
Crist, James J.
Jak přežít, když nemám kamarády
Překlad: Diestlerová, Petra
Možná si získáváš kamarády tak snadno, jako si čistíš zuby, a nemáš problém si je udržet. Ale možná je to pro tebe horší než matematické rovnice. Je jedno, jak na tom se získáváním a udržením přátel jsi, protože tahle kniha ti pomůže najít kamarády a pracovat na přátelství, které s nimi máš. Poradí ti, jak prolomit ledy, když se seznamuješ s někým novým, jak si s druhými dětmi povídat, aby to bylo všem příjemné, jak společně plánovat, zvládat nepříjemné pocity a hlavně jak být dobrou kamarádkou, dobrým kamarádem. Když máme přátele, cítíme se šťastni a jsme i zdravější. Pomáhají nám budovat si zdravé sebevědomí a žijeme díky nim déle – je to pravda! V této knize najdeš spoustu příkladů, kvízů a nápadů, které ti pomohou najít cestu ke kamarádům. Zkus to!
James J. Crist je psycholog. Specializuje se na práci s dětmi a dospívajícími, kteří mají ADHD, trpí depresemi nebo úzkostnými poruchami. Má úžasnou sbírku žab, kterou můžeš vidět u něj doma a taky v práci.
brož., 136 s., 269 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také tituly Jak přežít šikanování, Jak přežít, když si nevím rady se školou a Jak přežít, když se rodiče rozvádějí.

Zdroj: www.obchod.portal.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality