Nové tituly z nakladatelství Portál

1. 3. 2017
Kamila Matějková

V článku najdete novinky z produkce nakladatelství Portál.

 Trénujeme logické myšleníRoger Rougier, Překlad: Bedřich, Martin

Sešit obsahuje úkoly pro trénování logického a matematického myšlení a rozvíjení úsudku dětí pomocí dedukce, kombinace více prvků, orientace v čase a prostoru. Nabízí 50 hádanek, v nichž děti trénují čtení s porozuměním, analýzu informací, pozorování obrázků a schémat, chápání vztahů mezi odlišnými prvky. Každý úkol obsahuje logické nápovědy, které neprozrazují řešení, ale dál vedou myšlení dítěte k správnému závěru. Ověřování výsledku se odehrává na samostatné straně, kde se postupně skládá další úkol.

Roger Rougier je francouzský pedagog, autor úspěšné knihy Rozvíjíme logické myšlení.
brož., 64 s., 189 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také tituly Rozvíjíme logické myšlení a Rébusy pro rozvoj myšlení.

Vychází zpěvník Písnička jako dárek, poslední kniha Pavla Jurkoviče  Jurkovič, Pavel, Písnička jako dárek + CD, Ilustrace: Plicková, Edita
Zpěvník Písnička jako dárek je poslední knihou Pavla Jurkoviče, kterou rozpracoval, ale za svého života ji už nestihl vydat. Obsahuje celkem třicet písniček s texty nejrůznějších autorů a Jurkovičovou hudbou doplněnou o notové zápisy. Písničky jsou určené zejména dětem z mateřských škol a jsou vhodné jako dárek maminkám, tatínkům, prarodičům, ke zpívání na besídkách a vystoupeních. Knížku ilustracemi doprovodila Edita Plicková a metodickým úvodem pro pedagogy opatřila Eva Hurdová. Přiložené CD obsahuje nahrávky všech písní.
Pavel Jurkovič (1933–2015) byl významný český hudebník, zpěvák, skladatel, pedagog a popularizátor lidových písní.
brož., 104 s., 285 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také tituly Hrajeme si ve školce a Od výkřiku k písničce.

 Karel Nešpor poradí, jak získat a udržet si zdravé emoce Jak být milejší, Nešpor, Karel

Emocím by měl věnovat velkou pozornost každý z nás. Podstatným způsobem totiž ovlivňují kvalitu života, zdraví a schopnost správně uvažovat. Půvabnou krajinou zdravých emocí provází Jasoň (chce mít ve všem jasno). Zdravé emoce vznikají snadno za příznivých okolností, např. ve společnosti sympatických lidí, v krásné přírodě nebo při poslechu melodické hudby. Jestliže podobné situace a prostředí vyhledáváte, už to je vlastně způsob, jak si pozitivní emoce navodit. Není to ale jediná možnost. Většinu času nemůžete být v přírodě, poslouchat barokní mistry a být v úžasné společnosti. Přesto je možné, abyste se cítil dobře. Tato kniha vám to usnadní!
MUDr. Karel Nešpor, CSc., vede primariát mužského oddělení závislostí Psychiatrické nemocnice Bohnice a přednáší zdravotníkům i vysokoškolským studentům. Přibližně 30 let se zabývá prevencí a léčbou návykových nemocí. Je autorem řady odborných i populárních prací. V Portále vyšly v poslední době jeho knihy Jak překonat hazard(2011), Návykové chování a závislost (2013), Sebeovládání (2013), Duševní pružnost v každodenním životě (2015) a Kudy do pohody (2016).
brož., 160 s., 199 Kč
Vyjde také jako e-kniha.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také tituly Kudy do pohodyDuševní pružnost v každodenním životě a Sebeovládání.

Zdroj:www.portal.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality