Nová publikace s praktickými informacemi pro uchazeče o zaměstnání

Nová publikace s praktickými informacemi pro uchazeče o zaměstnání
27. 10. 2015
admin

Úřad práce České republiky připravil publikaci obsahující řadu užitečných informací pro lidi, kteří práci ztratili a chtějí získat novou.

Publikace s názvem Praktické informace pro klienty ÚP ČR obsahuje třináct tematických letáků, z nichž se zájemci dozvědí, jak mají postupovat při hledání zaměstanání, co je nutné vědět před zahájením podnikání, jak napsat správně životopis či motivační dopis, ale i jak je to se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením, a co musí udělat, když chtějí vyjet za prací do zahraničí.

Pokud člověk přijde o práci, měly by jeho první kroky vést právě na ÚP ČR. „Ztráta zaměstnání s sebou nese i řadu problémů, a právě tímto způsobem se snažíme uchazečům situaci ulehčit. V materiálech najdou praktické rady, jak v takovém případě postupovat. A potřebné informace v nich naleznou i samotní zaměstnavatelé, kteří hledají nové zaměstnance prostřednictvím Úřadu práce ČR,“ vysvětluje zastupující generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Podpora zaměstnanosti patří podle jejích slov mezi priority Úřadu práce ČR. Nástrojů je celá řada – od veřejně prospěšných prací a společensky účelných pracovních míst, rekvalifikací až po projekty financované z národních a evropských peněz. Praktická publikace a letáky jednoduše provedou uchazeče o zaměstnání i zaměstnavatele problematikou podpory zaměstnanosti a poradenstvím.

Materiály si zájemci mohou stáhnout na www.uradprace.cz v sekci Praktické rady – Informační letáky. Brožurka i letáky jsou k dispozici také na kontaktních pracovištích ÚP ČR.

 

Více informací o publikaci se dozvíš na stránkách www.portal.mpsv.cz.

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality