Nová hra seznámí s životem na Vrbenských rybnících

Nová hra seznámí s životem na Vrbenských rybnících

Vrbenské rybníky jsou oblíbeným cílem výletů a relaxace místních obyvatel, turistů i ornitologů, vede tudy naučná stezka a cyklostezky. Přírodní rezervace je domovem více než 190 druhů ptáků, některých i velmi vzácných. Milovníci přírody si nyní mohou při procházkách zahrát zábavnou a poučnou hru prostřednictvím aplikace Ptactvo Vrbenských rybníků. Uživatelsky intuitivní aplikace je ke stažení zdarma na Google Play, odkaz: https://1url.cz/HK0PB(link is external)pro iOS zde(link is external).

Spouští se v okamžiku, kdy se hráč vyskytuje v blízkosti těchto vodních ploch. Není podstatné, zda vytipované ptáky potkáte živé, rozšířená realita v aplikaci vám je zobrazí na místě virtuálně.

Aplikace vznikla díky dobré spolupráci města, společnosti Virtual Lab a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Byli bychom rádi, aby sloužila především dětem, školákům, ale i celým rodinám a zábavnou formou přispěla k osvětě a poznání života ptáků ve zdejší oblasti. Uživatelé se seznámí s trasou naučné stezky, poznají blíže 15 druhů zde hnízdících ptáků a budou plnit připravené úkoly. Za jejich splnění si pak mohou vyzvednout v Turistickém informačním centru na radnici drobnou odměnu,“ sdělil náměstek primátora Ivo Moravec.

Aplikace je navíc atraktivní tím, že nabízí možnost rozšířené reality (AR). „Rozšířená realita (AR) je moderní technologie, která doplňuje svět kolem nás o data a informace. U mladé generace je velmi oblíbená a využívaná. Návštěvník Vrbenských rybníků si stáhne AR aplikaci do mobilu a v prostoru před sebou se mu v 3D zobrazí ptáci, kteří v oblasti žijí. Může poslouchat jejich zpěv a otestovat si znalosti v připraveném kvízu,“ vysvětlil Andrej Braguca ze společnosti Virtual Lab. Tato start-up společnost sídlí v Jihočeském vědeckotechnickém parku a připravuje praktická řešení ve virtuální a rozšířené realitě.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality