Národní srovnávací zkoušky

Národní srovnávací zkoušky
11. 8. 2014
admin

Některé vysoké školy jako jednu nebo jedinou podmínku pro přijatí vyžadují Národní srovnávací zkoušky (NSZ), které pořádá společnost SCIO. Každá fakulta má svoje konkrétné požadavky na podmínky v účasti na NSZ.

Přehled fakult, které přijímají na základě NSZ najdete ZDE.

Z čeho se zkouška skládá?

  • Obecné studijní předpoklady – tuto zkoušku požaduje největší počet fakult. Testuje základní dovednosti a schopnosti, které jsou potřeba pro úspěšné vysokoškolské studium, vychází pouze i informací uvedených v zadání. Obsahuje části: verbální, logickou, argumentační a kvantitativní. O jednotlivých částech testu si přečtěte ZDE.
  • Základy společenských věd – vychází primárně z učiva základů společenských věd na gymnáziu, ale mohou tam být i úlohy, které v tomto učivu nejsou. Proto je vhodné si prostudovat i doporučenou literaturu. Test je rozdělen do tří částí: člověk a společnost, stát a právo, hospodářství a svět. Více si o testu přečtěte ZDE.

 

Termíny NSZ 2014/15

NSZ proběhnou v šesti termínech během školního roku. Přihlásit se můžete ke kterémukoliv termínu, pro potřeby fakult se Vám započte jen nejlepší dosažený výsledek. Místa i termíny si vyberete v průběhu své přihlášky

2014: 13. prosince

2015: 7. února, 14. března, 11. dubna, 8. května, 30. května

 

Místa konání NSZ:

Česká republika

Brno, Břeclav, České Budějovice, Frýdek Místek, Hradec Králové, Jihlava, Kladno, Klatovy, Kolín, Liberec, Nový Jičín,Olomouc, Opava, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha, Prostějov, Příbram, Strakonice, Svitavy, Sokolov, Šumperk, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín

Slovenská republika

Bratislava, Košice, Martin, Michalovce, Poprad, Prešov, Žilina

Zdroj: www.kampomaturite.czwww.scio.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality