Národní potravinová sbírka 2017

Národní potravinová sbírka 2017

V Národní potravinové sbírce se vybralo rekordních 886 000 porcí jídla

Je to o skvělých 110 000 porcí více než loni.

Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu mobilizovala obyvatele České republiky k pomoci potřebným – a opět úspěšně.

Letos sbírka vynesla rekordních 926 000 porcí jídla, které pomohou před Vánocemi v domácnostech osamělých seniorů, samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech – zkrátka všem lidem v nouzi. Do 5. ročníku se letos zapojilo 750 prodejen z řetězců: Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro, dm drogerie markt a ROSSMANN. Sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost. Záštitu nad sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Sbírka ukázala, že nejsme lhostejní k lidem v tíživé životní situaci. Ceníme si každého daru, doslova každé instantní polévky, ale samozřejmě nás těší, že letos byla řada dárců opravdu štědrá. Zajistila tak 370,4 tun trvanlivých potravin a 41,5 tun drogistického zboží, “ dodává organizátorka sbírky Pavlína Kalousová. 

Národní potravinová sbírka byla letos ve všech ohledech rekordní. Zapojilo se o 90 prodejen více, vybralo se víc o 58 tun trvanlivých potravin (loni 312 tun) a o 36,9 tun drogistického zboží více (loni 4,6 tun).

Lidé darovali trvanlivé potraviny jako například konzervy, sterilovanou zeleninu, luštěniny, těstoviny, rýži, instantní polévky a dětské výživy a drobné cukrovinky. 

Obyvatelé a firmy Jihočeského kraje přispěli do Národní potravinové sbírky 18,6 tunami jídla a drogistického zboží. Oproti loňskému roku je to nárůst o 5,8 tuny. Sbírku rozdělí Potravinová banka Jihočeského kraje 32 charitám, neziskovým a dalším organizacím.

Občané mohou nabídnout potřebné věci celoročně. Při větším množství kontaktovat potravinovou banku přes facebook nebo přinést do obchodu Pacha Mama v Riegrově ulici či restaurace Slunce v Krajinské ulici.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality