Muzeum na Ohradě připomene své výročí Slavností lesa a dřeva – 15.9.2017

12. 9. 2017
Kamila Matějková

Nejstarší specializované lesnické a lovecké muzeum na světě bylo založeno na Ohradě u Hluboké nad Vltavou 15. září 1842. Významné datum si muzeum připomene ve stejný den, tedy v pátek 15. září, výstavou historických i současných návštěvních knih a také celodenní zážitkovou akcí pod názvem Malá slavnost lesa a dřeva.

Národní zemědělské muzeum na Ohradě je tradičně zaměřeno na sbírkovou, vědeckou a výstavní činnost v oborech lesnictví, rybářství a myslivosti. V letošním roce otevřelo ve spolupráci s Lesy ČR, s.p. ojedinělou zážitkovou a vzdělávací výstavu „Les pramenů“, která mapuje fenomén krajiny obor, lesů, voroplavby a řeky Vltavy právě kolem Hluboké nad Vltavou. Ve spolupráci s autory této výstavy připravilo muzeum v pátek 15. září slavnostní den, plný zábavného i vzdělávacího programu. Návštěvníci si mohou vybrat dopolední blok pro školy či odpolední pro rodiny s dětmi potkají se s lesníky a programem lesní pedagogiky, trubači lesnických škol v Písku či sokolníky. Jsou připraveny tvůrčí dílny, obrovský kmen „zpívající lípy“, ukázky dřevosochání či divadlo režiséra Radka Berana Malý pán. Celá akce vrcholí setkáním u Hlubockých kamenů s Václavem Cílkem, který se rovněž podílel na vzniku výstavy LES pramenů a koncertem tria Václavek, Török, Dvořáček na nádvoří muzea.

Akce se koná za každého počasí a je pro všechny návštěvníky zdarma, stejně tak jako výstavní prostory muzea v tento slavnostní den.

„Pokud nám bude přát večer počasí, posledním bodem programu bude video performance na průčelí našeho muzea, kterou obstará slavný světelný kouzelník Dmitri Berzon a výtvarnice Frances Sander. Zvu všechny, oslavte s námi 175 let trvání našeho muzea na Ohradě!“, vyzývá ředitel muzea Mgr. Martin Slaba.

slavnost lesaadreva15.9.mail

Národní zemědělské muzeum Ohrada, www.nzm.cz/ohrada

Další info: Mgr. Slaba 728229745 nebo ing. Kinský 777554982

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality