Můj první zápisník Aneb co nás může příroda naučit

Můj první zápisník Aneb co nás může příroda naučit
31. 5. 2019
Dušan Brodský

Základní tezí knihy je, že příroda je prostor plný příležitostí něco se naučit a získat důležité dovednosti. Děti mohou v přírodě počítat, kreslit, rozvíjet všechny smysly, fyzickou obratnost, vytrvalost i jemnou motoriku. Příroda může povzbudit jejich zvědavost, tvořivost a touhu po poznání.

  • zápisník/učebnice pro děti od tří do šesti let
  • 168 barevných stran, formát A4, pevné desky, obsahuje 5 stran k vystřihnutí, 10 stran pro tvorbu dětského herbáře
  • o autorce: Amélie Janíková je původem z Francie, ale již sedm let žije na Valašsku ve Valašských Kloboukách. Má tři malá děti a měla pocit, že jim právě něco takového, jako je tato kniha, chybí

Kniha je interaktivní a děti si z ní udělají originální osobní dílo a vzpomínku na dětství a objevování okolního světa a přírody. Je určena pro všechny, kteří se chtějí něco naučit hravou a zábavnou formou. Nejvíce ji ocení rodiče s dětmi, mateřské školky, lesní školky a centra ekologické výchovy.

Kniha je inspirována Montessori metodami a vybízí děti k pozorování okolního světa formou praktických činností a naučných experimentů, které se jim budou v životě mnohokrát hodit. Je rozdělena do čtyř částí, podle ročních období. Začíná podzimem, tedy začátkem školního roku, kdy děti začnou plnit svůj zápisník. Díky tomu si děti v každém ročním období prohloubí své smyslové vnímání a znalosti týkající se daného období roku. Sledují změny, učí se, co je pro každé roční období specifické.

Konec školního roku se blíží a Můj první zápisník je i pro vás tip na originální dárek určený dětem opouštějícím školku a chystajícím se do školy.

Ke koupení na: http://www.muj1zapisnik.cz/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality