Muzeum Obchodu Český Krumlov

Muzeum bylo otevřeno ve spolupráci s muzeem obchodu Bratislava v roce 2012. Díky vysoké profesionalitě, odbornosti a ochotě pracovníků muzea obchodu Bratislava se podařilo přenést část jejich bohatých sbírek z Bratislavy přímo do centra Českého Krumlova, do domu s nejstarší kupeckou historií ve městě a zpřístupnit tak jedinečné a velmi zachovalé předměty a vybavení obchodu z konce 19. a začátku 20. století turistům z celého světa přijíždějícím každoročně obdivovat město, které díky své historické výjimečnosti figuruje na seznamu památek UNESCO.

V muzeu máte možnost zhlédnout původní dochovalý kupecký obchůdek a dále pak muzejní expozici, ve které jsou vystaveny nádherné historické pokladny, zásobníky na kávu, počítací stroje, různé typy vah a obaly na potraviny, nápoje a kosmetiku. Vše je doplněno rozmanitou ukázkou reklam a reklamních poutačů z papíru, kartonu a samozřejmě i smaltovaných a plechových reklamních tabulí. Návštěvníci velmi často využívají možnosti nákupu věrných replik plechových cedulí a jiných dárkových předmětů spojených s tématikou samotné výstavní expozice v muzejním obchodě, ten stojí rovněž za pozornost, neboť byl navržen a vyroben jako funkční replika starého kupeckého krámu městského typu s kamennými a skleněnými pulty, s velkým počtem polic, poliček, skříní, skříněk, věšáčků a šuplíků.

V průběhu své existence neustále společně s partnerským muzeem v Bratislavě obohacujeme expozici a stejně tak rozšiřujeme i sortiment dárků a upomínkových předmětů v našem muzejním obchodě.

Naše muzeum přivítá každoročně ve svých prostorech více jak 70. 000 spokojených návštěvníků. Staňte se jedním z nich a prožijte nostalgickou atmosféru z dob (ne)dávno minulých.

Místo konání:
Radniční 29
Český Krumlov

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Podobné místa