Ministryně školství Kateřina Valachová píše (nejen) pedagogům

1. 6. 2017
Kamila Matějková

Vážené učitelky, vážení učitelé, přátelé, oslovuji Vás v závěru svého působení jako ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Mám na srdci dvě věci.

První je poděkování. Odvádíte obrovskou a cennou práci, za kterou se Vám obvykle nedostává vděku ani úcty, jakých byste si zasluhovali. A také se Vám za ni nedostává odpovídající finanční odměna.

Chci Vám říci, že můj vděk i uznání máte. S řadou z Vás jsem se setkala osobně. Někdy jsme si rozuměli zcela, v něčem jsme zase neměli stejné názory. Ale věřím, že jste nepochybovali, že máte můj respekt. V dalších odstavcích se ministryně školství věnuje tématům jako změna financování regionálního školství a kariérní řád učitelů, novelizace školského zákona…
Dopis končí slovy:

Vážené učitelky, vážení učitelé, pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci českého školství,

bylo mi skutečně velkou ctí s Vámi spolupracovat. Boj o rozpočet na příští rok považuji za extrémně důležitý. Ale politika někdy přináší chvíle, kdy je nutné převzít politickou odpovědnost i za události, které člověk nezavinil a dokonce ani nemohl ovlivnit. Neberte, prosím, můj odchod z funkce jako útěk od Vás nebo vzdání se kroků ve vzdělávání, které jsme si slíbili. Učinila jsem vše pro to, aby jejich dokončení nestálo nic v cestě.

Přeji každému z Vás pevné zdraví, klidné zázemí rodiny, pracovní úspěch a radost ze společné práce ve školách. A především lásku, obdiv a respekt dětí, které učíte vše, co je třeba, co je dobře znát, dobře dělat a dobře říci.

Vaše

Kateřina Valachová

Zdroj: http://www.adam.cz/clanek-2017050086-ministryne-skolstvi-katerina-valachova-pise-nejen-pedagogum.html

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality