Mezinárodní setkání dětí v Bělehradě

Mezinárodní setkání dětí v Bělehradě
18. 2. 2014
Katka Babická

V příloze vám přeposílám nabídku Velvyslanectví Srbské republiky v České republice, kterou informuje o konání a možnosti zapojení se do každoročního mezinárodního setkání dětí v Srbsku pod společným názvem RADOST EVROPY.

Tématem letošního roku jsou lidská práva v návaznosti na „záchranu planety“, aneb „spojování lidí a překonávání překážek a rozdílností“, tedy téma se širokým tvůrčím záběrem.

Národní delegace se mohou skládat nejvýše z 15 dětských účastníků ve věku 7 – 14 let a 2 dospělých osob v roli doprovodu. Děti budou po jednom ubytovány v hostitelských rodinách v Bělehradu, dospělý doprovod v hotelu na poloviční penzi (hotel hradí organizátor). Národní delegace si tak budou hradit pouze cestovní náklady do Bělehradu a zpět, přičemž přijedou-li účastníci na místo konání akce vlastním autobusem, přispěje organizátor na naftu při přepravě po Bělehradu.

Národní delegace dětí by měla být tvořena ze 2 až 3 skupin účastníků, aby se jednotlivé skupiny mohly zúčastnit 3 různých bodů programu:


1. pochod v maskách centrem Bělehradu (karneval),
2. setkání přátelství – hudební vystoupení na 10 minut,

3. Gala koncert – závěrečné třímutové vokální nebo instruumentální vystoupení, které musí být předem nahrané ve studiu (zde je třeba vyjasnit si s organizátory, jak je to myšleno – z propozic není jasné).

Přihlášky na akci jsou k dispozici elektronicky na www.dkcb.rs/joy-of-europe a vyplněnou elektronickou přihlášku je třeba zaslat na info@dkcb.rs spolu s videonahrávkou závěrečného tříminutového vystoupení pro Gala koncert.

Termín přihlášek: do 10. 5. 2014.

V případě zapojení více skupin českých účastníků do soutěže budou o jejich výběru rozhodovat sami organizátoři. Na základě dostupných informací zastupoval před několika lety ČR na tomto festivalu Jihomoravský kraj.

Srdečně zdraví

Petra Dvořáková

———————————–

 

Ing.Bc. Petra Dvořáková

 

Odbor pro mládež (Youth Department)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
(Ministry of Education, Youth and Sports)

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality