Mezinárodní den muzeí 18.5.2013

Mezinárodní den muzeí 18.5.2013
14. 5. 2013
admin

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila Mezinárodní den muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji celé společnosti. Od Ameriky po Ocenánii, přes Evropu, Asii a Afriku, je Mezinárodní den muzeí každoročně významnou událostí ve světě muzeí. Tento den představují zúčastněná muzea témata a otázky týkající se všech kulturních institucí. Mezinárodní den muzeí je zároveň jedinečnou příležitostí pro muzejní pracovníky setkávat se s návštěvníky. V rámci celé společnosti jsou muzea instituce, které slouží jejímu rozvoji.

Mezinárodní den muzeí se již tradičně slaví kolem 18. května. Akce mohou probíhat v rámci jednoho dne, víkendu nebo celého týdne. Cílem je setkat se v muzeu na základě hesla “ Muzeum jako významný prostředek kulturní výměny, vzájemného obohacování kultur a rozvoje vzájemného porozumění, spolupráce a míru mezi národy“.

Na stránkách Informačního centra pro mládež České Budějovice ( zřizovatel RADAMBUK  http://www.radambuk.cz/ ) naleznete ve víkendových tipech akce spojené s Mezinárodním dnem muzeí  http://www.icmcb.cz/category/vikendove-tipy-ceskobudejovicko/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality