MARKER CS – dlouhodobé školení pro pracovníky s mládeží

MARKER CS - dlouhodobé školení pro pracovníky s mládeží
23. 9. 2019
Dušan Brodský

Dlouhodobý vzdělávací program pro pracovníky s mládeží či sociální pracovníky, kteří připravují pravidelné aktivity, projekty, či školení a chtějí zlepšit jejich kvalitu. Skládá se ze tří pobytových fází a praxí mezi nimi. Školení podpoří účastníky v tom, aby jejich aktivity byly kvalitně připravené, zrealizované a vyhodnocené, pomůže jim získat sebejistotu, utřídit si znalosti a zjistit, kam se dál chtějí ubírat.

Záměrem programu je přispět ke zvýšení kvality neformálního vzdělávání v práci s mládeží v ČR a na Slovensku skrze zvýšení kompetencí pracovníků s mládeží.

Školení je akreditováno v rámci Ministerstva ŠVVŠ SR a MŠMT ČR.

Program je rozdělen do tří fází, každá kombinuje teorii s praxí. Jednotlivé fáze se zaměřují na několik oblastí dovedností ve vedení aktivit. V mezifázích si to, co se účastníci a účastnice naučí, zkouší za podpory školitelů v praxi.

  • 1. FÁZE ŠKOLENÍ 11.-15.12.2019 NA SLOVENSKUReflexe vlastní praxe v souvislosti s tématy, jež byla představena během první fáze školení. Analýza potřeb a stavu v rámci své práce (cílová skupina, organizace). Před další fází bude úkolem účastníků reflexe vlastní praxe v souvislosti s tématy, jež byla představena během první fáze školení. Analýza potřeb a stavu v rámci své práce (cílová skupina, organizace).
  • 2. FÁZE ŠKOLENÍ 24.-29.3.2020 V ČRStanovení vzdělávacích cílů, logika vzdělávací aktivity, skupinová dynamika, debriefing, prezentační dovednosti, facilitace. Po 2. fázi nastane čas na hlavní praxi – Hlavní praxe – účastníci si vyzkouší znalosti, dovednosti a postoje nabyté na předchozích dvou fázích školení v praxi ve svých aktivitách s mládeží.
  • 3. FÁZE ŠKOLENÍ 17.-21.6.2020 NA SLOVENSKUUzavření předchozích témat a relfexe praxe, hodnocení vzdělávacích aktivit, etika, kvalita a trendy v práci s mládeží, politický kontext práce s mládeží, uzavření školení.

přihláška: https://1url.cz/SM9r1

zdroj: http://markercs.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality