Kurz instruktor vodní turistiky

Kurz instruktor vodní turistiky
28. 1. 2020
Kamila Matějková

Kurzy instruktor vodní turistiky

Místo konání: Vltava

Termíny: 14. – 17.5.2020 a 11. – 14.6.2020 (tyto termíny jsou na výběr)

Cena kurzu:        členské spolky RADAMBUK         dle počtu přihlášených BP sport poskytne slevu

ostatní účastníci                             3 200 Kč

(cena zahrnuje ubytování v kempu, účastnický poplatek a zapůjčení lodí, vest, pádel a sudů).

Přihlášky na webu:

Květnový termín: https://www.radambuk.cz/akce/14-17-5-2020-instruktor-vodni-turistiky/

Červnový termín: https://www.radambuk.cz/akce/11-14-6-2020-instruktor-vodni-turistiky/

V kurzu pro instruktory vodní turistiky poskytneme účastníkům mnoho možností k získání kvalitních znalostí a dovedností k vedení vodáckých kurzů. Kurzy instruktora vodní turistiky probíhají jako školení o prodlouženém víkendu a jsou pro ně vybírány různé terény od snadno sjízdných po náročné.

Výstup z kurzu

Po úspěšném absolvování účastníci obdrží licenci: Instruktor vodní turistiky (platnost licence je časově neomezená). Získané osvědčení lze využít pro komerční, školská a zájmová zařízení. Vzdělávací středisko Mgr. Lukáš Binter – BP SPORT je držitelem akreditace MŠMT. S licencí Instruktor vodní turistiky lze vyučovat po dovršení 18 let a využití ve věku 15 – 17 let se podléhá zvláštním pravidlům, která jsou vysvětlena v dalších informacích níže.

Výuka vodní turistiky je speciálním oborem v tomto sportu, kde samostatná výkonnost jezdce není na prvním místě. Budoucí instruktor musí znát techniku vodního sportu, metodu výuky a didaktiku (to vše se naučí na kurzu). Kurz si klade za cíl naučit účastníky vyučovat kanoistiku, kajak, rafting. Z hlediska výkonnosti v jízdě na vodních plavidlech, musí být zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité manévry na klidnější vodě. Předvést je musí pomalu a v nízké rychlosti, tak aby je žáci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. To znamená, že instruktor vodní turistiky nemusí být jezdcem, který zvládá velmi náročné vodní terény.

Obsah kurzu

Výstroj a výzbroj (typy lodí a pádel, údržba), historie a vývoj, disciplíny, bezpečnost, jihočeské řeky a orientace v kilometráži vodních toků. Praktická část- praktická výuka vodáckých disciplín probíhá na klidné vodě, na jezech a dalších vodních terénech. Pro náročné také na vodním kanále.

Přihlášky Vyplněnou přihlášku zašlete do 1.5.2020 na e-mail kancelar@radambuk.cz.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality