Kulturní svařák Jihočeského divadla

Kulturní svařák Jihočeského divadla
2. 12. 2020
Kamila Matějková

Vážení diváci a příznivci Jihočeského divadla, nastal nám čas adventní, čas plný naděje a setkávání. Tento čas je od předešlých jiný. Vidět Vaše úsměvy, oči a reakce je divadlu letos odepřeno. My s Vámi být chceme, chceme Vám dělat radost. Proto jsme pro všechny, kdo s námi chce být také, připravili „kulturní svařák“. Namíchali jsme ho z toho, co umíme a děláme s láskou! Servírovat ho budeme nejen v online prostoru, ale také v Českých Budějovicích.

Co je pro Vás v nabídce?

1.Adventní kalendáře Jihočeského divadla – V online prostoru budou Adventní kalendáře opery, činohry, baletu a Malého divadla. Ode dneška si je můžete otevřít a odpočítávat s námi zbývající dny do Vánoc. Každý ze souborů pro vás připravil a namíchal vlastní mix videí, který si postupně každý den otevřete v okénku adventního kalendáře. Se souborem baletu vás s kamerou i fotoaparátem provedeme městem a na některé z Vás čeká i sladká odměna.

2.Vánoční speciály na JTV – Setkat se s našimi soubory budete moci ve svátečních dnech v programu Jihočeské televize. 

  • 25. prosince Vás provedeme po kraji i jihočeských kostelích s varhanním koncertem v podání Mikoláše Troupa.
  • 26. prosince Vás vezmeme na jeviště a do světa fantazie spolu s novým tanečním divadlem Rádio Svobodná Bystrouška.
  • 27. prosince uvidíte, jak jsme oslavili narozeniny Ježíška Superstar.

3. Premiéry ONLINE – Těšili jste se na premiéry letošního podzimu? Tak to Vás potěší, že 5 novinek Jihočeského divadla uvedeme v prosinci ONLINE u našeho partnera Ticketportalu. 

Vstupenky na záznam si můžete zakoupit za 100 Kč. Inscenace bude vždy ke shlédnutí od 19.00 do 24.00 hodin.  

4. Malé divadlo do uší a srdcí Vašich dětí  – Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad Malé divadlo do uší – interaktivní podcasty pro malé i velké, co se rádi baví. První podcast (audiozáznam) s názvem Robot a drak jsme Vám připravili na konec listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák čeká na posluchače 26. prosince. 

Kdo nechce být jen online, může na Malé divadlo číhat venku! Náš pojízdný Džubox JeDe (Teatromat) bude hrát a bavit lidi na parkovištích u obchodních center, na náměstích a dalších místech. Kdo přijde, tomu zahrajeme. Stačí, když si nás všimnete, přijdete a vhodíte do otvoru v autě minci. Pak se začnou dít věci! Džubox v ulicích uvidíte a uslyšíte od 3. do 17. prosince. Kdo nebude mít štěstí na Džubox JeDe, možná narazí na Ježíška Superstar, který má někdy někam spadnout z nebe a hrát a zpívat na jedné českobudějovické terase. Bude to taková malá oslava Ježíškových narozenin pro náhodné kolemjdoucí.

5. „Divadlo místo ponožek“– TIP na vánoční dárek – A skvělá zpráva pro všechny, kdo shání dárky i na poslední chvíli. Dárkový poukaz i Kuponové předplatné lze koupit nejen na pokladně Jihočeského divadla, ale od 10.12. 2020 nově zakoupit i uplatnit online na webu Jihočeského divadla.

POZOR: Pokladnu pro Vás otevřeme již 3.12.2020

PS: A stejně Ježíšek existuje…..

Krásný advent a brzy na viděnou…

Vaše Jihočeské divadlo

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality