Kam na výlet o prázdninách?

Kam na výlet o prázdninách?
24. 6. 2019
Dušan Brodský

Kam vyrazit o prázdninách na výlet Vám pomůže naplánovat ENVIROSKOP.

Enviroskop, to jsou stejnojmenné webové stránky a mobilní aplikace, které nabízí zájemcům o šetrné formy cestování několik set atraktivních výletních lokalit. V hledáčku Enviroskopu jsou cíle, které se týkají přírodního dědictví a environmentálních témat. Rozsáhlou databázi výletů připravilo několik desítek mapovatelů z řad našich členských organizací. Najdete v ní výlety téměř čtyř desítek typů – namátkou aleje a studánky; přírodní zahrady; geologické nebo botanické lokality; místa pro birdwatching; možnosti přírodního koupání; různé typy stezek včetně questingových či zážitkových; environmentální atrakce pro děti; nabídku místní produkce i řemeslných dílen; příklady šetrných přístupů v zemědělství, stavitelství, obnově krajiny a ve využívání zdrojů energie jakbysmet.

Hlavní funkce webu i aplikace spočívají ve vyhledávání zájmových lokalit přímo na mapě, listováním v kategoriích nebo prostřednictvím nastavených filtrů a zobrazování těchto míst včetně kompletního informačního servisu. Prostřednictvím mobilní aplikace má uživatel databázi výletů stále po ruce a může využívat řadu praktických funkcí, například navigaci ke zvolenému cíli. Všichni přihlášení uživatelé mohou s aplikací a webem i s jejich uživateli komunikovat prostřednictvím zabudovaných interaktivních prvků. Můžete třeba hodnotit a komentovat jednotlivé lokality, přidávat vlastní fotografie nebo někoho pozvat na výlet sdílením přes sociální sítě. Díky funkci Můj Enviroskop si snadno vytvoříte soubor oblíbených nebo již navštívených míst a hlavně si naplánujete a uložíte vlastní výlety.

Enviroskop myslí také na návštěvníky jihočeského regionu ze zahraničí nebo na uživatele z oblasti školního vzdělávání. Web a aplikace jsou dostupné v anglické a německé verzi, pedagogové mají k dispozici pomocníka a metodickou podporu v environmentální vzdělávací oblasti třeba při plánování terénní výuky a exkurzí. Jednou kategorií lokalit je totiž i kategorie EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta). Ta obsahuje mimo jiné přehled environmentálních akcí nebo soubor EVVO lokalit, tedy míst, na kterých probíhají výukové programy nebo pro které jsou zpracovány výukové listy pro žáky a metodické podklady pro učitele.

Podobné příspěvky

72 hodin

72 hodin

Letos již po jedenácté bude probíhat dobrovolnická akce 72 hodin…

14. 9. 2022
Zobrazit všechny aktuality