Jihočeské muzeum – 1. místo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis

Jihočeské muzeum - 1. místo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis
7. 10. 2020
Kamila Matějková

Od 1. ledna 2019 do 28. února 2020 probíhal XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, který společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s. Do tohoto ročníku přihlásilo 60 muzeí a galerií působících na našem území celkem 87 projektů. Nejpočetnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2019 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2019 (30 projektů) a Muzejní počin roku 2019 (17 projektů).

Dne 6. října 2020 od 14:00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVIII. ročníku, v rámci kterého získalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích 1. místo v kategorii Muzejní výstava roku 2019. Jihočeské muzeum zvítězilo s novou stálou expozicí, která byla veřejnosti zpřístupněna v lednu 2020 a představuje to nejlepší z oblasti přírodních věd, geologie, archeologie a národopisu.

Základní filozofií expozice je vytvoření prostředí, které na návštěvníka působí emotivně, vtahuje ho do tématu a postupným objevováním vyvolává další touhu po poznání. Je založeno na principu vcítění, vtažení návštěvníka do prostředí, doby a času daného tématu,“ přibližuje ředitel muzea Ing. František Štangl.

Kompletní informace najdete na webu Jihočeského muzea ZDE.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality