Jihočeské divadlo studentům!

Jihočeské divadlo studentům!
8. 10. 2019
Dušan Brodský

Čím více chodíte do divadla, tím méně platíte!

Studenti patří k části publika Jihočeského divadla, kterému chceme věnovat velkou pozornost. I proto jsme s výroční 100. sezónou právě pro ně připravili speciální abonentní kartu s názvem PŮDAONLY a hashtagem #saveforstudent. 

Je součástí volného předplatného BEZ LIMITŮ, takže v něm nic není pevně daného, inscenace si můžete libovolně navolit. Jeho základním principem je „více divadla za méně peněz“ a nastavené je pro studenty, které baví divadlo, chtějí do něj chodit a zároveň nepotřebují mít naplánovaný harmonogram rok dopředu. 

PŮDAONLY #saveforstudent v bodech

  • Klubová karta na Půdu je určená pro každého studenta do 26 let, který má rád neformálnost a život bez plánů na rok dopředu
  • Zvolte si termín a titul, na který se půjdete na Půdu podívat. Zajděte na pokladnu, kupte si první představení bez slevy a dostanete klubovou kartu. Poprvé zaplatíte plnou cenu a pak už si užíváte vyšší a vyšší slevu.
  • Stanete se majitelem karty, na které je 6 kupónů + 1 vstupenka zdarma
  • Karta platí 365 dní od prvního nákupu vstupenky na Studiovou scénu na Půdě
  • Čím více chodíte, tím méně platíte!
  • Objednat předplatné si můžete ZDE nebo v pokladně Jihočeského divadla.


Často kladené otázky

Platí ještě studentské středy? 

  • Ne. Studentské středy jsme zrušili a nahradili je svobodnější volbou abonomá PŮDAONLY.

Mohu využít nějakou studentskou slevu i mimo PŮDAONLY předplatné?

  • Ano. Jihočeské divadlo nabízí všem studujícím zvýhodněné vstupné se slevou 20 % na jakékoliv představení (kromě vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov, hostující soubory, představení v Boudě a další speciální a výroční akce). Sleva se odečítá až na pokladně při platbě po předložení platného studentského průkazu.

Mohu rezervovat a vyzvednout na jeden studentský průkaz více vstupenek se studentskou slevou?

  • Ano. Důležité je, aby všichni ti, kteří mají zakoupenou vstupenku se studentskou slevou, měli při sobě platný studentský průkaz při vstupu do hlediště před představením, kde uvaděči spolu se vstupenkami zkontrolují právě i platné průkazy, k nimž se slevy vztahují. To znamená, že na pokladně může být vydán libovolný počet vstupenek se studentskou slevou, ale je třeba počítat s tím, že při vstupu do hlediště budou diváci se zlevněnou vstupenkou vyzváni k předložení platných studentských průkazů. 

Mohu sledovat aktuality Jihočeského divadla někde jinde než na stránkách? 

  • Ano. Jihočeské divadlo naleznete jak na Facebooku, tak na Instagramu, kde naleznete nejaktuálnější informace o divadle, chystaných novinkách a programu.

Inscenace v rámci PŮDAONLY předplatného


Dobrý proti severáku
 / 
adaptace milostného románu v e-mailech 

Emmi chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Takhle začne nezvyklá korespondence, umožňující zcela nezávazné, a možná právě proto velmi intimní sbližování. Jak tento virtuální vztah začíná nabývat na intenzitě, přichází nevyhnutelná otázka – setkat se, nebo ne? Vydrží milostné city, které vzplály ve virtuálním světě, realitu? Rakouský román z roku 2006 se stal bestsellerem, neméně úspěšná pak byla i jeho divadelní verze. 

Společenstvo vlastníků / satirická komedie 

Střecha potřebuje kompletní renovaci, protože padají tašky a ohrožují chodce. Světlíky hnijí. V domě není výtah a nutně se musí udělat nový plynový rozvod. A ve fondu oprav je všehovšudy sto padesát tisíc. Takže návrh na odprodej půdních prostor se zdá být skvělým řešením. Ale ouha, názory členů SVJ se výrazně rozcházejí… Cenami ověnčená hra odhaluje na půdorysu domovní schůze o naší společnosti mnohem víc, než by nám bylo milé.

Holky a kluci / drama 

Muž a žena se nečekaně seznámí ve frontě na letišti. Vášnivě se do sebe zamilují. Pak přijde manželství, dítě, dům, problémy v práci…A city se mění. Sluncem prozářená idyla se mění v děsivou noční můru…jaká je cena za to, že potkáte „muže svého života“?

Přísámbůh / ostrá černá komedie 

Ruka teenagera může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole. Bude to případ pro exorcistu? Hra byla uvedena na Broadwayi a získala 5 nominací na cenu Tony, včetně nominace za nejlepší hru.

Letní vosy nás štípou už i v listopadu / absurdní komedie 

Robert chce zjistit, s kým strávila jeho žena Sára minulé pondělí. Sára tvrdí, že ji navštívil jeho vlastní bratr Markus a Markus její slova dosvědčuje. Rodinný přítel Donald ale trvá na tom, že minulé pondělí byl Markus na návštěvě u něj. Potvrzují to i Donaldova žena a jejich sousedka. Kdo z nich lže? Je Sára nevěrná nebo Donald duševně vyšinutý? Věřit manželce, nebo kamarádovi? Příčina stále ostřejšího konfliktu ale leží úplně jinde…

Téměř dokonalá láska / psychologické drama 

Pohřešovaná dívka Chloé, vězněná únoscem, se objeví po šesti letech. A (podobně jako její do velké míry reálný předobraz Natascha Kampuschová) stane se mezinárodní celebritou. Kdysi úspěšný novinář Greg, který před lety psal o dívčině zmizení, od ní dostává nabídku napsat její příběh. Svého únosce ale Chloé kryje. Proč? Greg je nucen do jejího příběhu ostře zasáhnout, i když to znamená střet s únoscem.

Pod sněhem / taková normální rodinná oslava 

Blanka, Olina a Kristýna, tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost… Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo. Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodinně se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Takovou jízdu zimní krajinou jste nezažili! Nebo možná ano…

Kupé Na Půdě / divadlo VOSTO5 a hosté 

Fenomenální rozhlasový moderátor Pavel Pláteník spolu s noblesním sólistou Příbramského divadla v Příbrami Karlem Krautgartnerem přijíždějí ve svém mezinárodním expresu dotazů Na Půdu Jihočeského divadla. Do kupé k nim přisedají dva vzácní hosté a společně se vydávají plnou parou vpřed krajinou všetečných dotazů a pohotových odpovědí. Kupé v lese divadla VOSTO5 moderují Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) již několik let ve vršovické kavárně Café v lese. 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality