Jak předcházet radikalizaci mladých lidí

Jak předcházet radikalizaci mladých lidí
12. 6. 2018
Dušan Brodský

Co vede některé mladé Evropany k radikalizaci a užití násilí? Jak proces radikalizace probíhá krok za krokem? A jak radikalizaci zabránit prostřednictvím práce s mládeží? Zjisti o tématu víc v nové studii s názvem „Youth work against violent radicalisation“! Inspiruj se příklady úspěšných evropských projektů a iniciativ, které mají za cíl předcházení násilí mládeže!

Partnerství Evropské komise a Rady Evropy v oblasti mládeže Youth Partnership vydalo studii, která řeší, jak pracovat s mládeží tak, aby se předešlo radikalizaci vedoucí k násilí.
Výzkum je určen především pro organizace a vedoucí, kteří s mládeží pracují, ale i pro všechny zájemce o toto téma.
Studie obsahuje 20 příkladů evropských projektů a iniciativ, kterými se organizace a vedoucí mládeže mohou inspirovat. Každá metoda přitom nahlíží problematiku z jiného úhlu.
Projekty jsou řazeny do 5 kategorií:
  • vzdělávání vrstevníků
  • online kampaně a digitální média
  • spolupráce s ostatními zúčastněnými stranami
  • poskytování příležitostí
  • vzdělávání a odborná příprava
Studie také identifikuje faktory (individuální, vztahové, komunitní a další) a okolnosti, které mohou vést mladé lidi směrem k radikalizaci a použití násilí.
Práce „Youth work against violent radicalisation: Theory, concepts and primary prevention in practice“ je k dispozici online zde.
zdroj: https://www.eurodesk.cz/jak-predchazet-radikalizaci-mladych-lidi

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality