Jak jsme se 13.5. líčily….

19. 5. 2014
admin

KURZ LÍČENÍ PRO MLADÉ DÍVKY

 V úterý 13.5. jsme uspořádali Kurz líčení pro mladé dívky v našem Informačním centru pro mládež. Naším cílem bylo hlavně naučit děvčata správně se starat o pleť a trochu se zamyslet nad životosprávou, protože kvalita pleti vypovídá o tom, co se děje uvnitř našeho těla.

Nalíčit se přišlo 13 děvčat ve věku 13 až 16 let. Úspěchem bylo, že se nám podařilo získat pro spolupráci výbornou profesionální vizážistku a kosmetičku Lenku Lakomou, která líčí profi modelky na módní přehlídky a focení, spolupracuje s těmi nejlepšími v oboru vizážistiky, jezdí na lékařské konference a neustále se v oboru vzdělává.

Úvodem se probíraly zásady zdravé výživy, protože krásná pleť potřebuje správnou a vyváženou výživu hlavně zevnitř, nejen zvenku formou krémů. Dle slov paní vizážistky :„Pokud nebudeme tělu dodávat kvalitní palivo v podobě kvalitních a zdravých potravin, tak bude poruchové a „nepojede“, stejně jako auta. Paradoxem je, že se lidé starají více o své „dvoustopé miláčky“ než o své tělo“.

Připomněla dívkám, jak je důležité dodržovat pitný režim, nejlépe aby pily čistou vodu z vodovodu s citrónem (českobudějovická je jedna z nejlepších). Lidské tělo je ze 70% složeno z vody, a pokud se nebudou dostatečně hydratovat, tak jejich pleť bude dehydratovaná, unavená, šedivá a vrásčitá. Paní vizážistka podle stavu pleti hned poznala, která dívka málo pije a dostaly doporučení na zvýšení množství tekutin.

Dalším probíraným a citlivým tématem bylo akné. Bohužel v tomto věku se nevyhne téměř nikomu. Dívkám bylo zpočátku nepříjemné o této problematice mluvit, ale lektorka bariéry prolomila a po chvíli už se tak nestyděly. Naučily se pečovat o problematickou pleť, jak a hlavně čím si ji vyčistit a jak zakrýt nedostatky. Dále byly varovány před používáním kosmetiky s obsahem minerálních olejů, které jsou karcinogenní, lidskému tělu cizí a akné ještě zhoršují (ucpávají póry). Lepší a zdravější cesta je ta přírodní. Na českém trhu je k dostání již celá řada čistě přírodní kosmetiky za nízké ceny, tudíž pro děvčata dostupná. Víte, že nejlepší je bio kokosový olej? Je běžně k dostání, tělu je přirozený a ještě ho můžete použít na smažení – řízky na něm chutnají skvěle. Malé množství můžete vetřít i do vlasů, krásně se vám budou lesknout a ještě je vyživíte.

Na druhou část na samotné líčení se děvčata těšila nejvíce a hlavně kvůli tomu přišla. Lektorka každé dívce poradila, jaký make-up se k ní hodí, jaká barva očních stínů, rtěnky, oblečení jim bude slušet, dozvěděly se jaký mají tvar obličeje a jaký účes jim bude lichotit. Každá mladá dáma dostala své individuální doporučení od profesionální vizážistky, to je přání snad každé z nás.

Krok za krokem si dle nákresů pochopitelně a názorně ukázaly, jak nanést oční stíny, make-up, pudr, rtěnku, konturovací tužku a korektor. Závěrem několik návštěvnic nalíčila.

Malé zamyšlení nakonec. Použiji slova paní Lakomé: „Podívejte se na fotografie svých babiček a dědečků, když byli mladí. Všimněte si, že jsou krásně urostlí, osvalení, bez gramu tuku navíc. Jejich pleť je svěží a bez vrásek. A dnešní mládež? Většinou je obtloustlá, vrásčitá, bez energie a v osmnácti vypadá na třicet let. Není to alarmující?

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality