Infolisty NICM

Infolisty NICM
26. 9. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Přinášíme vám informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Jsi fanouškem oblohy a vesmíru? Zajímá tě objevování astronomie a hvězd? V tom případě je tady pro tebe workcamp ve Francii. Neváhej a přihlaš se! Sdružení La Voie Lactée už 24 let všem navrhují, aby se během pozorovacích sezení přiblížili hvězdám a planetám. Nyní vybaveni ovladatelnými dalekohledy pro různé zásahy, rozhodli se letos posílit své kapacity vybudováním první klenuté observatoře v regionu.

Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají sokolovny a jaké možnosti pro vás nabízí vstup do sokola? Přijďte je navštívit!  Zváni jsou sokolové i široká veřejnost k návštěvě sokoloven po celé ČR. Kdy: 28. září 2019 (sobota, 17:00-23:00 hod.) Pořadatel: Sokol – Česká obec sokolská Program: bohatý Vstupné: žádné

Finanční správa bude učit studenty – platit daně je skvělé a kde se vybírají, žije se krásně. Berní úředníci jednou za čas opustí své křeslo v kanceláři a vyrazí za studenty. Finanční správa totiž se začátkem školního roku spouští projekt Daně a cla do škol. Úředníci tam budou studentům přednášet o nutnosti platit daně. Projekt vyšel na 1,3 milionu korun.

FOTOEXPO 2019 – i fotografie má svůj svátek! Přemýšleli jste někdy jaké to je být uprostřed sportovního zápolení na olympijských hrách a mít přitom možnost zachytit emoce, které jsou všude kolem? To nadšení, očekávání, euforie i zklamání, slzy štěstí i zármutku nad skvělým či nepovedeným výkonem, možnost zachytit okamžiky, na které se čeká dlouhé čtyři roky a pro někoho jsou jen jednou za život … 

Soudní síň na vlastní kůži? Přihlaste se na Lidskoprávní Moot Court! Studujete práva a chcete si vyzkoušet realitu soudní síně? Přihlaste se na Lidskoprávní Moot Court 2019! Změříte si své síly v obhajobě i obžalobě případu, který se týká témat, jimiž se Liga lidských práv zabývá. Na hodnocení se budou podílet soudci Ústavního soudu, Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo dne 16. 9. 2019 výtvarnou soutěž na téma „Škola hrou“.

Dokážete odhadnou jak se budou chovat větší skupiny lidí? Jak se bude šířit pomluva, nebo doporučení? zahrejte si hru Moudrost a/nebo šílenství davů a dovíte se víc!

Na THE BEST IN HERITAGE 2019 je zastoupena také Česká republika! Mezinárodní porota ocenila web „Řemeslo jak vyšité“ jež je součástí stejnojmenné publikace muzea Jana Amose Komenského.

Bezpečnější platební karty a internet – přehledně, co a proč se mění. Bude to bezpečnější, ale také uživatelsky otravnější. Digitální doba však vyžaduje nasadit modernější způsoby potvrzování transakci, protože se tím chrání hlavně vaše peníze.

Dokumentární cyklus „Život za zdí“ je určen převážně lidem s neléčenou depresí a úzkostnými poruchami. Videa, která natočil Jeroným Janíček spolu s Janem Švandou a v nichž oslovují přední odborníky v oblasti péče o duševní zdraví, získala velkou pozornost i podporu z řad veřejnosti.

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“!

Jste zvídavý a to co se učíte ve škole vám nestačí? Je vám mezi 13 – 19 lety? Pravě teď máte možnost přihlásit se na některý z mnoha zajímavých kurzů a aktivit na webu www.talnet.cz.

České centrum Londýn nabízí studentskou stáž, která bude probíhat v prostorách kanceláří v centru Londýna a z části v dalších institucích, se kterými bude České centrum v daném období spolupracovat. Stáž v Českém centrum Londýn je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mohou podstoupit stáž díky programu Erasmus a kteří mají jako hlavní studijní obor marketing, PR, Arts management, multimediální studia nebo filmovou/divadelní produkci.

Zajímá vás použití her ve vzdělávání a při otevírání společenských témat s mládeží? Přihlaste se na workshop „Hrajeme si pro lepší svět“! Odborníci z organizace Otevřená společnost vám představí jejich aktivity a spolu s vámi budou objevovat, jak s mládeží probírat vážná společenská témata hravě.

Vyzkoušejte novou online hodnotovou hru Eticia21, která přibližuje zábavnou formou téma životních hodnot. Sestavte si svůj hodnotový žebříček zdarma, získejte svůj hodnotový etikon a objevte své silné hodnotové stránky.

Norské velvyslanectví ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR připravily od září soutěž Fondy ve filmu, jejíž hlavní cenou je poznávací zájezd do Norska v hodnotě 80 000 Kč.

Začíná kampaň Česko sází budoucnost. Do pěti let chce vysázet 10 milionů stromů!

Ministerstvo zahraničních věcí ČR hledá motivované zájemce o prestižní kariéru v české zahraniční službě. Úspěšní kandidáti projdou vzdělávacím programem na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí ČR a na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí. Konečný termín pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení je 30. září 2019.

http://www.nicm.cz/newsletter/icm-newsletter

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality