INFOlisty

INFOlisty
12. 6. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Konference na téma Mediální a informační gramotnost. Zaregistrujte se na konferenci Globální média a informační gramotnost (MIL), která se koná ve dnech 24. – 26. září 2019 ve švédském Göteborgu!

Herní závislost je oficiální choroba. O nebezpečí závislosti na počítačových hrách se ví už dlouho. Minulý týden WHO (World Health Organization) odhlasovala zařazení herní závislost na seznam oficiálních chorob.

Díky příručce EU&JÁ budete mít konečně jasno! Pokud jste občanem České republiky, pak jste také evropským občanem. Co to však konkrétně znamená? Přečtěte si aktualizovanou příručku EU&JÁ, kterou vydala Evropská komise!

Jak vytvořit ze zbytků korýšů recyklovatelný materiál? Čtyři mladí designéři z Royal College of Art a Imperial College vyvinuli řadu strojů, které proměňují odpad z mořských plodů na biologicky rozložitelný a recyklovatelný bioplast

Prázdniny se blíží, máte platný pas i občanku? Známe to všichni. Když se nám to zrovna nejvíce nehodí (typicky např. před odjezdem na dovolenou), zjistíme, že nám propadá cestovní doklad. Předejděte letos raději obíhání úřadů za pět minut dvanáct a zkontrolujte si datum platnosti vašeho pasu nebo občanky než začnou prázdniny!

Chystáte se do zahraničí? Prověřte si danou destinaci! Jedete na safari do Ghany a nevíte zda je tam bezpečně? Víte jak postupovat, když si v Turecku zlomíte nohu? V článku se dočtete, kde získat všechny potřebné informace.

Máte dostatek pohybu? Na to se snaží odpovědět Národní zpráva o pohybové aktivitě českých dětí a mládeže, která vznikla v rámci mezinárodního projektu Global Matrix 3.0. Také trávíte svůj volný čas sledováním televize, hraním her a sledováním multimediálního obsahu na počítači, herních konzolích nebo mobilních zařízeních, a to více než dvě hodiny každý školní den, stejně jako 79 % dospívajících? Věnujete se ve svém volném čase neorganizované pohybové aktivitě více než dvě hodiny denně? Pak jste jedni z mála – patříte mezi 27 % dětí a dospívajících. Porovnejte svou aktivitu s výsledky zprávy: https://activehealthykids.upol.cz/

Oslavte mezinárodní den rysů! Při příležitosti Mezinárodního dne rysů,  připravili čeští ochranáři mnoho akcí, na kterých může veřejnost získat vhled do života této naší šelmy.

Stáčejte si šampon do vlastní lahve! O bezobalových obchodech hlavně s potravinami už víme. Teď se k této šetrné variantě prodeje přidá i síť DM drogerie. Bez plastů, ekologicky, šetrně k přírodě. Skoncujete s plasty i vy?

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality