INFOlisty 28.5.2019

INFOlisty 28.5.2019
29. 5. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Kovyho mediální ring. Youtubera Kovyho zná dnes již téměř každý. Jeho videa na youtube mají stovky tisíc zhlédnutí. Viděli jste ale už jeho mediální ring? Ve spolupráci s organizací JSNS Kovy v pětidílném pořadu nazvaném Kovyho mediální ring přináší praktické rady a tipy pro orientaci v mediálním prostředí. Pomocí základních otázek tak učí mediální gramotnost resp. dovednost kriticky posuzovat mediální sdělení, jejich důvěryhodnost a účel.

Největší festival dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě Ji.hlava hledá stážist(k)y! Přihlášky (dotazy) můžete zasílat na e-mail volnepozice@ji-hlava.cz. Do předmětu e-mailu uveďte „STÁŽ“ a nezapomeňte napsat pár vět o sobě. 

České zastoupení na Pražském Quadriennale: mimozemšťané, spartakiáda i netradiční cestovní kancelář! Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které proběhne od 6. do 16. června na pražském Výstavišti, nabídne expozice, projekty a performance ze 79 zemí. Výrazné zastoupení zde má i Česká republika. 

Jak dopadly výsledky voleb do Evropského parlamentu v jednotlivých evropských zemích? Koho volí v Polsku nebo Řecku? Jak moc se liší výsledky na severu a jihu Portugalska? Na barevné mapě je vše zřetelně zobrazeno! 

Změřte si mediální gramotnost! Jeden svět na školách spustil před týdnem webovou aplikaci MQtester. Jejím prostřednictvím si můžete změřit své dovednosti v oblasti mediální gramotnosti zábavnou formou. Na výběr máte ze tří úrovní obtížnosti, test je interaktivní a skutečně originální. 

Zajímá vás mediální gramotnost a lidská práva? Přihlaste se do dvouletého projektu CauCAN, v rámci kterého získáte mnoho užitečných znalostí a dovedností!

Přihlaste se na Letní školu slovanských studií a získejte aktuální obraz současného bohemistického a slavistického bádání! Uzávěrka přihlášek je 15. 6. 2019.

Maturitní zkoušky jsou za námi a naprostá většina studentů uspěla. Zkoušku dospělosti nezvládlo jen 14,1% studentů.  Letos se k maturitní zkoušce dostavilo přes 62 500 prvomaturantů. Kromě povinného didaktického testu z českého jazyka si pak mohli vybrat test z matematiky nebo cizího jazyka. Převažoval výběr cizího jazyka – druhý didaktický test byl nejčastěji z angličtiny. Více informací v článku.

Jedinečná výstava Czech Nature Photo  nabízí pohled na nejlepší snímky od českých a slovenských fotografů přírody. Kromě snímků české přírody můžete zhlédnout i zvířata a krajinu exotických zemí. Všechny snímky zachycují jedinečným stylem přírodu kolem nás. Výstava končí 17.6.2019.

http://www.nicm.cz/files/infolisty280519_compressed.pdf

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality