INFOlisty

19. 12. 2018
Kamila Matějková
INFOlisty 18.12.2018
Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Sedmým principem Evropské charty informací pro mládež je ETIKA. Co to znamená?

CZECHDESIGN hledá nadšené stážisty, kteří chtějí získat zkušenosti v oboru a podílet se na různorodých projektech. Do 31. 12. 2018 zašlete na e-mail hana.havlova@czechdesign.cz svoje CV a pár vět o tom, co by vás nejvíce bavilo.

České centrum Bukurešť hledá stážistu/ku na příští rok na období září – prosinec 2019! Jedná se o neplacenou stáž, proto je vhodná pro ty, kteří mají nárok na podporu např. z programu Erasmus+.

Společnost Třinecké železárny, a. s. vyhlašuje druhý ročník designerské soutěže o nejlepší koncept spotřební věci, designového doplňku či uměleckého objektu navrženého z ocelových výrobků. Soutěž je určena studentům středních, vyšších a vysokých škol kreativního zaměření a mladým tvůrcům do 30 let z celé ČR. Soutěž chce dát prostor inovativním námětům k užití industriálního materiálu ve zcela nových a nečekaných kontextech a povýšit jej na součást objektů vysoké estetické úrovně.

Hledáte praxi, která bude mít opravdu smysl? Zajímala by vás příprava rozpočtů a finančních výstupů z projektů? Chcete se podílet na procesu náboru nových tváří? Nebo byste raději poznal/a kouzlo projektového řízení? EKS nabízí možnost neplacené stáže v organizaci, která je jedničkou v oblasti kariérového poradenství. Co znamená princip profesionality v Evropské chartě informací pro mládež?

Stálá delegace ČR při UNESCO v Paříži hledá stážistu/ku na období leden/únor – březen/duben 2019. Optimální kandidát je český student magisterského oboru, ve výjimečných případech student posledního ročníku bakalářského studia s aktivním zájmem o dění v mezinárodní politice a prostředí mezinárodních organizací.

Chcete si vyzkoušet práci ve významné kulturní instituci? Máte zájem o umění a chcete proniknout do tajů galerijního světa? Přihlaste se na dlouhodobou dobrovolnickou službu v arménském Jerevanu a zjistěte, zda na to máte!

Ročně sníme průměrně 9,9 kilogramu banánů. Jsou sladké, zdravé a téměř vždy v akci.  Banány jsou jednoznačně nejoblíbenějším tropickým ovocem Evropanů – každý rok se jich do EU doveze více než 5 milionů tun. Pro nás pochoutka, pro miliony lidí v rozvojových zemích základní zdroj příjmů a zaměstnání. Jaký je ale opravdový příběh levného banánu?

Máte zájem o globální rozvojové vzdělávání? Rádi byste získali praktické zkušenosti, které využijete ve svém pracovním životě? Chtěli byste být součástí týmu ARPOK? Ano? Tak čtěte, co vás čeká!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality