Infolisty

Infolisty
21. 11. 2018
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Co říká Evropská charta informací pro mládež o respektování potřeb mládeže? O tom se dozvíte víc ve čtvrtém principu charty.

Česká televize se otevírá mladým profesionálům. Chcete se podílet na tvorbě televizních pořadů pro děti? Už vás nebaví psát do šuplíku?

Zajímá vás kultura, umění a historie? Chcete si vyzkoušet práci v muzeu? Přihlaste se na osmiměsíční dobrovolnický projekt a zjistěte, jestli to náhodou není práce vašich snů! Pracujte osm měsíců ve francouzském muzeu!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje již 45. ročník literárně – výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže.

Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví vyhlásili už 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku. Nakladatelé, grafičtí designéři, kulturní instituce i studenti mohou své knihy do soutěže přihlašovat prostřednictvím online formuláře od 15. listopadu 2018 do 17. ledna 2019.

Staňte se Ježíškem pro děti z dětských domovů! Je podzim a Vánoce se blíží. Čas, kdy bychom měli myslet na druhé. Čas, kdy se plní přání. Udělejte dobrý skutek a splňte přání dětem z dětského domova. Platforma Milý Ježíšku funguje už od roku 2013. Jak? Najdete zde přání dětí z dětských domovů, co si přejí od Ježíška – Vyberte si to, které vás zaujme a splňte ho.

Staňte se dobrovolníkem v Lublani. V Lublani (jako i v mnoha jiných městěch na světě) se každoročně koná Pride Parade – průvod oslavující různorodost a LGBTQ+ komunitu. Asociace pořádající tuto akci hledá dobrovolníka, který přidá ruku k dílu a pomůže s organizací.

Jak se bavíte s přáteli vy? #LIKELIFE!

Někdo je o Vánocích doma s rodinou, někdo třeba sám v domově pro seniory. Každý má Vánoce jiné, ale všichni můžeme mít hezké zážitky a vzpomínky. Chcete udělat dobrý skutek a zříjemnit vánoční svátky seniorům? Podívejte se na projekt Ježíškova vnoučata!

Z výzkumu Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně vychází, že pouze 70% začínajících učitelů chce zůstat na stávající škole. Začínající učitele demotivuje jak nízký plat, tak nedostatek podpory systému. Nová publikace s názvem „Chtějí zůstat nebo odejít?“se zabývá procesem socializace a tím, proč začínající učitelé opouští školu nebo celý školský systém.

Jeďte na sociální školení do Toskánska! Říká se, že život je jako kniha. Tenhle život žijí lidé. Jsou taky jako kniha? A nabízí jiný obsah, než obal? A co je vlastně ten obal? A co z něj lze vlastně pochopit? Na základě čeho jej propojujeme s obsahem? Témata, která hýbou Evropou. Uprostřed ledna budou hýbat i lázeňským městečkem Montecatini Terme v Toskánsku, kam se sjedou mladí lidé z devíti evropských zemí na týdenní školení.  Budete u toho?

Toužíte pomáhat lidem? Chcete si vyzkoušet různé typy práce? Zkuste to jako dobrovolník v Cornwallu! Kamarád – Nenuda z.s. hledá dobrovolníka do anglické organizace The CHAOS Group. Vybraný zájemce stráví celý rok v organizaci, která pomáhá znevýhodněným a postiženým lidem. Možností, jak se zapojit, je více – může to být práce přímo s lidmi, v kavárně, na farmě, beauty salonu nebo v mediální sféře organizace.

Zúčastněte se soutěže „50 Ideas for Europe“ a vyhrajte cestu do Srbska. Máte nápad, jak se vypořádat s palčivými problémy Evropy? Chcete přispět k lepší budoucnosti? Přihlaste se do soutěže „50 Ideas for Europe“! Svoje nápady můžete posílat od listopadu 2018 do dubna 2019. V rámci hodnocení bude vybráno 50 nejlepších nápadů. Vítězové soutěže budou mít možnost pokračovat v účasti na různých akcí, které jim pomohou dále rozvíjet jejich projekty.

Cestování se stalo fenoménem. Ceny letenek šly dolů, zrodil se instagram a nastala éra travel blogů. Je snadnější než kdykoliv jindy v historii lidstva sbalit svých pár švestek a vyrazit za dobrodružstvím do ciziny. Některé destinace dokonce zažívají exponenciální nárůst návštěvníků. Asi se shodneme, že moc udržitelné to nebude. Jak tedy cestovat tak, aby to nebylo na úkor přírody, ekonomik a kultur zemí, které chceme navštívit? Aneb pojďme si přiblížit pojmy jako etické cestování, dobrovolničení, Slow Travel, Low Impact Tourism a jiné nápady, které jsou částečnou odpovědí na tyto otázky. Přednáška se uskuteční 28.11. 2018 v NICM.

Rozhlédněte se kolem sebe a zamyslete se. Napadá vás, k čemu by se dala využít opuštěná budova ve vašem městě? A co takhle modernizovat výuku ve vaší škole? Toho všeho můžete s pomocí fondů EU dosáhnout!

infolisty201118compressed

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality