Infolisty 12.3.2019

Infolisty 12.3.2019
13. 3. 2019
Kamila Matějková

Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Přinášíme Vám informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.

Studujete politologii, právo, ekonomii, kulturní studia, mezinárodní vztahy, evropská studia (apod.)? Tak právě vám je určena letní škola European and International Studies 2019 ve Vídni!

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo ve spolupráci s O2 audiovizuální soutěž pro žáky druhého stupně základních škol a pro žáky středních škol. Ústřední téma soutěže zní: Jak se vypořádat s šikanou a kyberšikanou. Cílem je zachytit tento negativní společenský jev přímo očima žáků, a také podpořit mediální gramotnost na školách.

Navštivte virtuální muzeum Gulag! Zajímá vás historie? Pak by vám neměl uniknout projekt organizace Gulag.cz, který se zabývá fenoménem vězeňského systému Gulag a obecně i sovětským totalitním režimem.

Nevládní neziskové organizace INEX-SDA dnes v úterý 12. března zveřejní kompletní nabídku workcampů na léto 2019. Nabídka bude čítat přibližně 2000 projektů v 70 zemích světa. Na workcampy do zahraničí vycestuje každoročně přibližně 500 českých dobrovolníků a více než 300 zahraničních dobrovolníků pak naopak přijíždí na workcampy do Česka.

Trilion stromů může zvrátit změny klimatu! Podle nové studie může velkoplošné zalesnění Země pomoci odstranit emise, které lidstvo vytvořilo svou činností během dekád. Informoval o tom nedávno britský deník The Independent na základě studie vědce a ekologa Thomase Crowthera.

Soutěž o nejlepší diplomovou a bakalářskou práci zaměřenou na Polsko. Polský institut v Praze vyhlašuje pro studenty magisterských a bakalářských oborů soutěž o nejlepší diplomovou a bakalářskou práci zaměřenou na Polsko.

Jiskřivý modrobílý klenot. Takto popsal Zemi Edgar Dean Mitchell americký letec a kosmonaut, který stál jako šestý člověk na Měsíci. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) nyní dáva lidem jedinečnou možnost nahlédnout na tento klenot z vesmíru.

Stěhujeme se na novou adresu! S težkým srdcem vám oznamujeme, že na konci března opouštíme naše milované, po mnoho let obývané a námi vybudované prostory v Domě zahraničních služeb (DZS). Z kapacitních důvodů DZS jsme nuceni prostory opustit. Bude se nám stýskat. V  nových prostorách vám budeme opět k dispozici v plné síle!  Přestože to tam bude o něco menší, naši nábídku služeb nebudeme nijak omezovat. Věříme totiž, že dobrých lidí se všude vejde dost. Těšíme se na vás jen o pár metrů dál v Paláci YMCA, Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1

Baví vás vzdělávání a kultura? Máte sociální cítění a rádi pracujete s mladými lidmi? Chcete si zlepšit francouzštinu a zažít nezapomenutelný rok? Přihlaste se na projekt „From Rural to International Youth“! Zaměření projektu: Občanství a účast na životě demokratické společnosti, vzdělávání a odborná příprava, kreativita a kultura.

Vaše budoucí studium či povolání? Otestujte se! Výběr vhodného oboru nebo budoucího povolání může být pro mnohé dost složitý. Pokud si nevíte rady, co takhle si udělat test? Ten vás může dál nasměrovat nebo vám ukázat, které obory by pro vás mohly být zajímavé.

Nadace Forum 2000 vyhlašuje stáž pro absolventy a studenty se zájmem o demokracii, lidská práva, občanskou společnost, mezinárodní vztahy apod. Studentům a absolventům, kteří se ve svém profesním životě chtějí uplatnit především v oborech informačních služeb, médií nebo mezinárodních vztahů nabízí Forum 200 neplacenou stáž v mladém a příjemném kolektivu renomované neziskové organizace na Praze 1.

Nadace OSF Praha opět vyhlašuje výzvu na podporu romských vysokoškolských studentů a studentek, tentokrát pro akademický rok 2019/2020. Cílem výzvy je podpořit vybrané romské vysokoškolské studenty a studentky v jejich studijním, profesním i osobním rozvoji. Poskytnutí stipendia si klade za cíl pomoci jejich úspěšnému absolvování vysokoškolského studia a následnému vstupu na trh práce.

Víte co má společného břečťan, gerbera a tchýnin jazyk? Patří mezi nejlepší domácí filtry ovzduší! Že jsou pokojové rostliny úžasné domácí čističe vzduchu, je jasné. Některé z nich jsou však účinnější než jiné při filtraci znečišťujících látek a toxických chemikálií ve vzduchu. 

Poznej své boty – výstava v NICM. V roce 2014 bylo na celém světě vyrobeno více než 24 miliard párů bot. Celkem 88 % světové produkce přitom pochází z Asie. Výroba obuvi je pracovně náročný proces, který zahrnuje velké množství manuální práce. Proto mnoho evropských obuvnických značek přesunuje část nebo celou produkci do zemí globálního Jihu, kde jsou mzdy nízké a na dodržování důstojných pracovních podmínek se příliš nehledí.  Výstavu Poznej své boty můžete vidět v NICM do konce března 2019.

Připojte se i vy a 21. března si oblečte každou ponožku jinou. Podpoříte nejen lidi s Downovým syndromem!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality