INFOABSOLVENT: aktuální vzdělávací nabídka všech středních škol

INFOABSOLVENT: aktuální vzdělávací nabídka všech středních škol
14. 11. 2018
Kamila Matějková

Tak jako každý rok jsme připravili aktuální vzdělávací nabídku všech středních škol, která je k dispozici na informačním portálu www.infoabsolvent.cz. Žáci, jejich rodiče i výchovní poradci a i dospělí zájemci o formální vzdělávání  zde získají např. aktuální informace o oborech vzdělání na jednotlivých středních školách, o dnech otevřených dveří, přijímacích zkouškách i o možnostech uplatnění po ukončení studia.

leták infoabsolvent A4-finální

Na www.infoabsolvent.cz je možné najít např. informaci o nezaměstnanosti absolventů jednotlivých oborů vzdělání, ale i mnoho dalších informací jak o nezaměstnanosti, tak o vzdělávací nabídce všech středních škol v ČR, o uplatnění absolventů na trhu práce, o jejich úspěšnosti při přijímání do vysokoškolského vzdělání, o požadavcích zaměstnavatelů či možnostech absolventů se zdravotním postižením.

Pro žáky i absolventy jsou připraveny i informace v sekci Jak na to, kde mohou nalézt rady jak postupovat při rozhodování o výběru střední školy nebo při potížích ve studiu. Orientaci v oborech vzdělání může žákům zjednodušit obrázkový vstup, ve výběru pomohou videa o jednotlivých oborech vzdělání, dobrou pomůckou k orientaci je i Profitest.

 

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality