INEX-SDA: Ani v létě nezpomalujeme – workcampy, EVS…

INEX – sdružení dobrovolných aktivit organizuje workcampy s tématy ekologie, práce se seniory, dětmi a mládeží, renovace památek nebo komunitní rozvoj.

Z workcampu Children summer camp v Nymburce a Jizbic (INEX-SDA, 2017)

Ročně vysílá na workcampy do zahraničí až 600 českých dobrovolníků a přijímá 400 zahraničních dobrovolníků, kteří se účastní workcampů INEX-SDA v České republice.

Nejvíc aktivit se koná během léta. A stále jsou volná místa na workcampy – v zahraničí i u nás.

Z workcampu Children summer camp v Nymburce a Jizbic píše campleaderka Veronika:
„Několik dní před a po táboře jsme trávily v Nymburce, kde jsme si samy nakupovaly a vařily, což je vždy fajn pro stmelení skupiny a poznávání kultur.
Cílem samotného tábora bylo hlavně pomoci rodičům dětí, aby si mohli alespoň na jeden týden v roce odpočinout a zároveň připravit pro děti zábavný týden, který si užijí. Některé dokonce nechtěly odjet. Během volného času jsme jezdily na výlety do Kutné Hory a Poděbrad.
Pro workcampačky to byla první zkušenost s postiženými dětmi i workcampem a proto to byl pro ně velký zážitek. Pro mě to bylo poprvé, co jsem byla na workcampu jako campleader, proto to byla velká zkušenost.“

https://www.inexsda.cz/cs/novinka/vedouci-workcampu-2017

„Určitě bych EVS doporučil každému mladému člověku, který se nějak hledá, neví přesně, co by dělal. Tak tohle mu může otevřít oči. A v tom je to super,“ říká Petr, který se zúčastnil před pár lety Evropské dobrovolné služby.
Více o EVS obecně najdeš na stránkách:
https://www.inexsda.cz/cs/projekt/evropska-dobrovolna-sluzba-1

www.inexsda.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality