ICM na návštěvě v Rakousku

ICM na návštěvě v Rakousku
21. 7. 2015
Dušan Brodský

Ve dnech 10.-12.7.2015 se zúčastnilo Informační centrum pro mládež České Budějovice setkání dětí a mládeže v Rakousku.

zde TZ

 

„Každý jsme jiný – všichni rovnoprávní! Rozdíly jsou opravdu zábavné „

St. Georgen / Gusen byl letos od 10.07.2015 do 13.07.2015 místem setkání dětí a mládeže z celého regionu Mühlviertel, a mladých lidí z desítek evropských zemí, např.  Španělska, Turecka a České republiky.

Více než 400 lidí všech věkových kategorií se sešlo na louce vedle sportovního areálu. Cílem bylo formou her, diskuzí a také v dílnách pracovat s tématy „rovných práv“ a „rovností příležitostí“ pro děti a mládež.

Projekt byl podpořen také z programu EU Erasmus +.

Víkend byl skvělý zážitek pro děti, mládež i dospělé, který nabídl vzpomínky, zážitky a přátelství na celý život. Semináře a oslavy se konaly ve dvou jazycích, a děti z celé Evropy byly plně integrovány do programu tábora. Účastníci se také zapojili do velkého průvodu městem – velkým zážitkem byly i svíčky, které nesl každý účastník.

Kinderfreunde Ortsgruppe St.Georgen / Gusen – dobrovolníci i spolupracovníci, pod vedením svého předsedy Wolfgang Hoffmann přispěl k 100% úspěchu setkání.

„Jsme velmi hrdí, že se již tradiční škola dětského tábora uskutečnila v St. Georgen / Gusen. Byli jsme velmi potěšeni, i návštěvou speciálních hostů, jako je například  starosta St. Georgen / Gusen.“

„Rovná práva a rovné příležitosti pro všechny lidi jsou důležitou součástí našeho života, a proč je tak důležité, že i děti prožijí zážitek, který může způsobit pozitivní zkušenost a jak mnohem příjemnější život následně je, když společně v solidaritě s ostatními lidmi a mohou zažít stejná práva, „řekl Martin Kraschowetz, předseda Kinderfreunde Mühlviertel.

DSC_0025 DSC_0071 DSC_0151

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality