ICM České Budějovice na Bambifestu 2018

ICM České Budějovice na Bambifestu 2018
4. 6. 2018
Dušan Brodský

Informační centrum pro mládež České Budějovice se 25. – 26.5.2018  na českobudějovickém Výstavišti zúčastnilo Bambifestu, což je tradiční akce zaměřená na prezentaci činnosti dětských a mládežnických spolků a dalších organizací, které organizují volný čas dětí a mládeže a také kulturních a uměleckých činností. Pořadatelem byl  RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. .

Byl připraven bohatý program pro děti, rodiny, spolky, školy a školní družiny. Na pódiu vystoupila celá řada dětských tanečních, pěveckých, hudebních a divadelních souborů. Spolky a organizace, které se zúčastnily, si na svých stáncích připravily mnoho zajímavých aktivit, které představily jejich činnost a zároveň pobavily malé i velké návštěvníky.

ICM Č.B. se prezentovalo v hlavním informačním stanu, kde jsme podávali jak tištěné, tak ústní informace o naší činnosti. Prezentovali jsme mimo jiné projekty a informační sítě Eurodesk, Europass, kartu EYCA a http://www.infoabsolvent.cz/ .

ICM Č.B. postavilo  indiánské teepee a připravilo několik soutěží pro děti, jako střelbu z luku, chytání ryb, slacklining  nebo  výrobu  buttonů.  Letošní slavné 100. výročí  od vzniku naší republiky jsme oslavili výrobou našeho národního stromu, lípy. Na  kartonové stromy děti lepily papírové lístky, které si vystřihly a ozdobily. Výsledkem je celá alej krásných lip, které zdobí naše ICM ČB.

K příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky ICM Č.B. vyhlásilo v dubnu 2018 výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Naše země stoletá“. Úkolem bylo nakreslit obrázek nebo komiks ve velikosti formátu A3 libovolnou výtvarnou technikou. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskutečnilo právě na Bambifestu.

Akci navštívilo téměř 6 000 návštěvníků. Program ve stáncích připravilo 236 organizátorů ze 43 organizací, na pódiu akce vystoupilo 660 účinkujících z 38 organizací a souborů, kteří představili 43 pěveckých, hudebních  a  tanečních  vystoupení.

Už se těšíme na příští rok!!!!!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality