Hokej – budějcký fenomén (90 let ligového klubu)

Hokej - budějcký fenomén (90 let ligového klubu)
10. 12. 2018
Dušan Brodský

Jedinečná výstava pro všechny Budějčáky, hokejové příznivce a hlavně fanoušky klubu ČEZ Motor České Budějovice! Expozice vznikla u příležitosti 90. výročí založení klubu a připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost.

Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropsko – asijské KHL. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, budou na výstavě k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího… Je nám ctí, že záštitu  nad výstavním projektem převzal Český hokej a prezident ČH JUDr. Tomáš Král. Děkujeme rovněž ČEZ Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace výstavy a všem ochotným zapůjčitelům,“ říká autor výstavy a novinář Ladislav Lhota.

Expozice bude zpřístupněna 21. prosince 2018 a potrvá do 30. dubna 2019.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 20. prosince 2018 od 16:00 hodin.

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 242/1, 370 51

Vhodná je i pro děti. Pro předem objednané školy či sportovní třídy chystáme doprovodný vzdělávací program. Sledujte pravidelně také náš web a Facebook. Kompletní informace najdete v přiložené tiskové zprávě.

Tisková zpráva (Hokej – budějcký fenomén – 90 let ligového klubu)

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality